„Nie všetci ľudia, ktorí sú pre nás toxickí musia byť zároveň krutí. Niektorí z nich sú milujúci, no aj tak nám ubližujú. Nemusia mať zlé úmysly, no ich potreby nás nútia obetovať naše šťastie. Vôbec to nemusia byť zlí ľudia, sú len pre nás nesprávni. A život je dosť ťažký aj bez toho, aby sme v ňom mali ľudí, ktorí nás ťahajú dole…“

Občas je veľmi ťažké prísť na to, kto je spúšťač, vďaka ktorému sa cítime zle. Najťažšie býva zistenie, že je to človek, vďaka ktorému sme kedysi rástli a robil nás šťastným. No nikdy nič neostáva rovnaké. Menia sa situácie, mení sa život, vzťahy a aj ľudia. Tí, ktorí pre nás boli kedysi tou najlepšou a najsprávnejšou voľbou, môžu byť pre nás teraz absolútne nesprávni.

😈 @lianawhoo

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Rovnako sa menia aj romantické vzťahy. Kým na začiatku, ste sa spoznávali a všetko nové a iné bolo nesmierne vzrušujúce, postupne môžeš prísť na to, že niektoré veci ti vadia viac ako si si možno myslela. Možno prídeš na to, že tvoj vzťah ťa ďalej neposúva, že ti bráni v dosahovaní toho, čo si vždy chcela a obmedzuje ťa na tvojej ceste za snami. Človek, ktorý vždy bol a má byť tvojou podporou a oporou, je zrazu človekom, pred ktorým sa musíš ukrývať. Uvedomenie, že osoba, ktorú ľúbiš, je zároveň osobou, ktorá ti nepriamo ubližuje, bolí.

Zdravý vzťah má byť miestom, kde sa dokážeš ukryť pred svetom. Má to byť miesto, kde sa cítiš bezpečne. Miesto, kde vieš, že človek stojaci oproti tebe je ten, ktorému môžeš povedať všetko a vieš, že bude vždy stáť pri tebe. V zdravom vzťahu nie je miesto na vyhrážky, vydieranie, výčitky a určovanie podmienok. Pocity menejcennosti, neistoty a úzkosť v ňom nemajú, čo robiť. Preto sa radšej dobre uisti, či neostávaš vo vzťahu, len preto, čo ste kedysi zažili a čo pre teba niekedy znamenal.

Pizza and chill? @marcostatum

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Polož si otázku, či z teba tvoj vzťah urobil lepšieho človeka, alebo naopak cítiš, že nie si tá, ktorá si bola na jeho začiatku. Pretože nikto nestojí za to, aby si muselo obetovať svoje osobné šťastie a spokojnosť, pre „dobro vo vzťahu“.

 

zdroj: themindsjournal.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.