Čakáš na neho deň čo deň. Nechávaš mu hlasové správy, súkromné fotky a čakáš, že ťa pozve von. Urobila si z neho niečo, čo nikdy nemal byť. A on urobil z teba niečo, čo si ty nechcela, až si.

Dala si ho na piedestál a už sú pomaly všetky tvoje dni len o ňom. Kde bol, ako vyzeral, čo ste si písali, kedy ste sa dohodli ísť von a čo má nové. Urobila si z neho prioritu veľmi rýchlo. Ani nevieš kedy sa to stalo. Dlho si ho odháňala, nechcela si ho a hovorila si si, že on je ten typ muža, ktorý ťa nepriťahuje.

zdroj: Photo by Aleksander Borzenets on Unsplash.com

Večere trávi so svojimi priateľmi a nie celkom legálnymi aktivitami. Úprimne, ani ty sama nevieš čo sa stalo, že si bez neho už nevieš predstaviť svoj deň. Nevieš si predstaviť, že by si svoje dni trávila inak, než písaním si s ním.

No poviem ti drahá, snaž sa rýchlo zbaviť toho nutkavého pocitu, pretože to nie je dobré. Nemala si z neho urobiť prioritu, ak ju on nevidí v tebe. Ak na teba kašle, ak sa o teba nezaujíma a vôbec ho netrápi, ako sa máš. Podvedome to vieš. Vieš, že ťa má len na voľný čas a ozve sa len vtedy, keď mu to vyhovuje – vtedy, keď sa nudí alebo potrebuje spoločnosť.

A tak si tam, kde si nechcela byť. Presunula si všetky svoje hodnoty na nižšie priečky, pretože tú prvú obsadil on. Meníš svoj program tak, aby sedel s tým jeho. Nikdy mu nepovieš nie, pretože si na to príliš dobrá. Neodmietneš ho a vždy mu ponúkneš svoje rameno – na rozhovory, na dlhé chvíle a na bezduché prechádzky.

On ťa tak nevidí, uvedom si to. Pre neho nie si ani prvá, ani posledná. On nie je muž pre teba, pochop to.

Neurob z neho ešte väčšiu prioritu, ak ju on nevidí v tebe. Zničil by ťa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.