unsplash.com

Naozaj, nie si jediná, ktorá je single a od rodiny dostáva otázky, kedy sa už usadí a kedy si bude hľadať partnera. Nie si jediná, komu priatelia každý týždeň dohodnú nové rande s niekym neznámym. Rodina ti už isto poradila, aby si znížila tvoje štandardy a aby si poukázala na to, že sa uspokojíš aj s priemerom, len preto, aby si nebola sama.

Ale nepočúvaj ich. 

Len sa tomu smej a ich komentáre vypúšťaj z mysle. Nahoď svoj sarkastický úsmev a nevysvetľuj. Ty nemusíš vysvetľovať. Nemusíš sa stále obraňovať. A vlastne čo by si im vysvetlila? Aké všetky nevýhody vidíš vo vzťahu? Len žartujem. Nechcem, aby si hrala tieto hry. Ukáž im, aká si šťastná a spokojná, pretože si sama.

Byť sama sa naozaj stáva požehnanie, len vtedy, ak dôsledne pozoruješ každú vec, ktorá sa ti deje. 

Pozri, ak ide o financie. Môžeš chodiť nakupovať s kamarátkami. Alebo si môžeš kúpiť darček. Môžeš niekoho pozvať na večeru. Pomôcť, ak je v núdzi. Naučíš sa tak robiť s financiami. Pretože budeš premýšľať, kde a ako ich minieš.

Pokiaľ ide o tvoju kariéru, tu to je ostrejšie. Pretože ty máš naozaj šťastie, nemáš nikoho, kto by ťa rozptyľoval. Môžeš si vybrať, akú pracovnú dobu chceš, koľko stráviš v práci času a môžeš na sebe neustále pracovať. Môžeš dosiahnuť svoje sny a potom, keď budú tvoje sny skutočnosťou, povieš si, že si to zvládla úplne sama. 

Nezávislosť je najväčšie požehnanie, keď si sama. Naučíš sa zvládnuť životné situácie bez akejkoľvek partnerskej opory. Robíš to len sama. Ohromíš ľudí, ako bojuješ sama. Ako všetky životné utrpenia zvládaš bez toho, aby ťa doma večer niekto čakal. Dá ti to silu, ktorú nedokáže nikto, kto je vo vzťahu pochopiť.

Niekto sa na teba môže pozerať ako na také chúďatko – cestuješ sama, ješ sama, chodíš sama na výlety, piješ sama kávu, ľutuješ sa. 

Ale pravdou je, že ty sa nemáš čas kedy ľutovať. Tvoj život je energetický viac než dosť. Máš radosť zo života a žiješ v prítomnosti.

Uvedomuješ si svoju hodnotu a krásu. Prijmi svoj stav toho, že si sama, ako niečo úžasné a aspoň na toto obdobie si ho vychutnaj. 

Pretože, ak si sama, nie si nič menej ako ten, kto je vo vzťahu. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife