unsplash.com

Opäť som premýšľala  o spriaznených dušiach. Myslím si, že existujú, ale nemôžeme ich hľadať vo všetkom. Verím, že každý človek v našom živote má nejakú úlohu a práve tou úlohou, je byť našou spriaznenou dušou.

Niekto, s kým sa pozeráš na hviezdy je v tvojou spriaznenou dušou práve touto činnosťou. Obaja totiž milujete, keď ležíte na tráve a nad sebou máte more hviezd.  Niekto, komu povieš o svojich najhlbších túžbach je tvojou konverzačnou dušou.  Niekto, s kým zas niečo vytvoríš, namaľuješ, môže byť tvojou umeleckou dušou. Myslím, že už vieš, kam tým mierim.

unplash.com

Tam, kde ako osoba zlyháme, očakávame, že príde niekto a spraví to pre nás. Romantizujeme si osobu a dávame ju na prvú priečku v našom rebríčku priorít.

Očakávame veľkú lásku, kde jedna osoba je aj začiatkom aj koncom lásky. Zacelí všetky rany, ktoré nám život udelil a kde nás opustil. Ale toto očakávanie je príliš veľké bremeno.

unplash.com

 Na konci dňa by mala byť len láska a pochopenie, to čo hľadáme. A to ostatné? Na to tu máme sami seba. Preto tu je ešte rodina a priatelia. Preto je dôležité nájsť rovnováhu medzi rodinou, priateľmi a osobou, s ktorou sme vo vzťahu. Každá osoba v našom živote znamená niečo iné.

Rodičia sú skaly, ktoré nás bezpodmienečné podporujú.  Najlepší priateľ je ten, kto nás vypočuje, vždy pripravený byť nám bútľavou vŕbou.  A potom sú tu naši ďalší priatelia, s niekým strávime čas pri káve, s niekým  zas pri dlhých rozhovoroch a s  niekým chodíme na umelecké výstavy, s niekým nakupujeme a ak chceme zažiť niečo adrenalínové, je tu niekto, s kým môžeme zoskočiť z lietadla. Každý z nich je rozdielny. A práve preto je dôležité, aby sme všetky požiadavky nehádzali na jednu osobu.

unplash.com

Kľúčom k úspešnému vzťahu je uvedomiť si, že spriaznené duše prídu v mnohých podobách. A každý má iný význam v našich v životoch. Priznať si, že osoba, s ktorou sme vo vzťahu, nám nemôže všetko splniť.  A vtedy príde niekto z našich priateľov či rodiny a spraví to on.

Nájdi si veľa spriaznených duší. Nájdi a miluj ich. Ich krásnu individuálnu značku, ktorú majú v tvojom živote.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating