Milovanie s pomôckami

Milovanie väčšina Slovákov ešte stále považuje za tabu. Rovnako, ako aj otvorené prezentovanie menštruácie. Mnohí zatvárajú oči aj pred možnosťou oživiť si svoj s*xuálny život erotickými pomôckami, čo v susednom Česku považujú za úplne prirodzené.

Práve česká s*xpertka Veronika Kubíčková vo svojej štúdii vysvetľuje, ako sa jednotlivé generácie v tejto oblasti vyvíjajú a čo si zvyknú nakupovať. Túžbu po intímnosti dokonca majú aj seniori, čo by si možno nikdy nepovedala.

Milovanie s pomôckami nie je hanba

Generácia od 18 do 24 rokov

Týmto to všetko začína. Mladá generácia podľa odborníčky experimentuje najmä s výrobkami na vyvolanie alebo zvýšenie túžby po s*xe, čo je dosť zarážajúce. Používajú najmä afrodiziakálnu kozmetiku, španielske mušky, lubrikačné gély, oleje, kondómy a dokonca aj sviečky.

Milovanie až po svadbe
zdroj: Pexels/Polinach

Mladé ženy si kupujú svoje prvé s*xuálne hračky a uprednostňujú skôr užšie vibrátory, venušine guľôčky a ekologické menštruačné pomôcky ako napríklad menštruačné kalíšky.

U mladých mužov zase prevláda predčasné vyvrcholenie a s*xuálne poruchy, čo spôsobuje nadmerné sledovanie filmov pre dospelých. „Tu pomôže tréning s mastu*bátormi alebo myslieť na niečo as*xuálne. U mladých žien sa často vyvinie v*ginizmus,“ píše Veronika Kubíčková.

Generácia od 25 do 44 rokov

Ľudia v tomto veku sú už v intímnom živote skúsenejší a poznajú aj svoju s*xualitu. Tiež viac experimentujú v pároch pomocou rôznych stimulantov.

Milovanie až po svadbe
zdroj: Pexels/Ron Lach

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating