celebrity, ktoré hovoria o menštruácii

Niekomu to príde nechutné a priveľmi intímne viac ako milovanie. Menštruáciu tak odsudzujú. Iné ženy však tvrdia opak a chcú, aby to viac nebolo tabu. Svetové a slovenské celebrity tak predpokladajú, že ich hlas bude verejnosť počuť viac a snažia sa menštruáciu prezentovať ako bežnú súčasť života.

Vedela si, že existuje aj nezisková organizácia, ktorá sa nazýva Period.org? Vytvorená bola v roku 2019 a búra všetky mýty a predsudky o menštruácii. O to isté sa snaží aj Slovenka Kristína Tormová, česká herečka Michaela Tomešová či zahraničná podnikateľka, tiktokerka a influencerka Nadya Okamoto.

kvet a vložka
zdroj: Pexels/Mike Murray

Celebrity, ktoré sa nehanbia hovoriť o menštruácii

V niektorých krajinách dostaneš vložky či tampóny zadarmo a v Španielsku sa prednedávnom dokonca schválilo menštruačné voľno. Vo viacerých krajinách je však táto téma ešte viac tabu ako milovanie.

Známe osobnosti však chcú všetky tieto predsudky zbúrať a snažia sa, aby bolo ich hlas počuť. Predstavíme ti niekoľko revolucionárok, ktoré bojujú za to, aby menštruácia už viac nebola tabu.

Kristína Tormová

Slovenská herečka, podnikateľka a influencerka Kristína Tormová je známa tým, že na Instagrame šíri svoju osvetu. Život veru nemala ľahký, no všetky prekážky zvládla prekonať a mnohým ženám môže ísť príkladom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa #kolacova #sommama (@kristina.tormova)

Kristína najnovšie začala riešiť aj menštruačný cyklus, s ktorým sa naučila mať dobrý vzťah. „Menštruačný šejming alebo menštruačné zahanbovanie. Píšem to aj takto ľubozvučne, lebo ľudí slovo ,shaming‘ zvykne rozčuľovať,“ začala v príspevku na Instagrame, kde prezentuje menštruačné nohavičky.

„Menštruácia je taká dôstojná. Odvtedy niekedy vlastne nemám krámy. Zmenila som nie len ,oslovenie‘, ale aj vzťah,“ pokračuje. „Keď som zrušila neľúbosť k môjmu cyklu a objavila jeho silné stránky, zmenil sa mi celkovo pohľad na seba. Áno, je ľúbivejší. Krámy sú nadávka, nebudem nadávať na svoje telo,“ píše Kristína na svojom Instagrame pod touto fotkou.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News