Žijeme v spoločnosti, v ktorej sa skutočne zameriavame na našu vonkajšiu realitu. Médiá nás učia, že náš zmysel pre hodnotu spočíva v našom fyzickom vzhľade.

Naučili sme sa, že naša krása spočíva vo veľkosti našej podprsenky, farbe našej pokožky a množstve lajkov, ktoré dostaneme na sociálnych sietiach.

Môžeš mi ukázať fyzicky najkrajšiu osobu na svete, ale ak táto osoba nemá žiaden charakter, žiadnu integritu a žiadnu vnútornú krásu; vonkajšia krása pre mňa nebude znamenať absolútne nič.

Vždy som rada pracovala s make-upom. Do dnešného dňa to milujem. Je to pre mňa istá umelecká forma. Ale časom som si začala uvedomovať, aké je povrchné nútiť ľudí nakupovať veci, ktoré nepotrebujú.

zdroj: unsplash.com

Začala som spoznávať svoju dušu.

Začala som sa potápať hlboko v sebe a hľadala krásu, ktorá ležala pod mojím plátnom.

Začala som byť otvorená a zraniteľná, čo mi odhalilo nový druh krásy.

Začala som sa zbavovať vecí a ľudí, ktorí ma ťahali dole.

Začala som počúvať šepot môjho srdca.

Začala som milovať svoje chyby a odpúšťať svojim chybám.

Jednoducho povedané, začala som sa milovať. A po nekonečnom hľadaní duše a vnútornej zmeny som sa začala cítiť naplnená. Mnoho ľudí by čakalo, že poviem “krásna”. Ale to nie je to správne slovo. Začala som sa cítiť ako ja, uvedomovať si svoju vlastnú hodnotu a to, že mám svoju vlastnú osobnosť a identitu rovnako, ako aj ty.

Viac než módu, make-up a pekné vlasy som presvedčená, že ľudstvo potrebuje vyrovnané duše. Silne cítim vo svojom srdci, že sa musíme všetci hlboko ponoriť do svojho vnútra, aby sme mohli zažiť našu skutočnú hodnotu a krásu, aby sme ju potom mohli zdieľať so svetom.

zdroj: unsplash.com

Nie je nič zlé, keď nosíme pekné šaty a make-up, ale tieto veci si môžeš vychutnať ešte viac, keď pochopíš, kto naozaj si. Pretože tvoja duša má mnohostranné odtiene, ktoré sú tak nádherné, že majú schopnosť farbiť a rozjasniť tento svet.

Navyše, nájsť svoju dušu znamená nájsť odvahu žiť svojou pravdou, zostať verný tomu, kým si a ctiť si život, ktorý si sem prišiel žiť.

Máš šancu začať žiť svoj život odznova a čo je najdôležitejšie, začať svoj život s osobou, ktorou skutočne si a nie osobou, o ktorej ti iní povedia, že si.

Prostredníctvom premeny tvojej duše a odkrytia jej skutočnej časti urobíš tento svet krajším a očarujúcejším miestom.

Čo pre teba znamená krása?

Čo sa môže v tvojom živote zmeniť, aby si sa vo vnútri cítil krajšie?

Aké aspekty tvojej duše najviac miluješ?

Čo chce tvoja duša, aby si urobil?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.