Žena s kvetmi miluje život

So sebavedomím má problém viacero z nás, no čo je horšie, my samy si ho dokážeme ešte viac podkopávať. Stačí, že o sebe hovoríme veci, ktoré nie sú zrovna najlepšie. Ak budeš týmto šiestim tvrdeniam navyše aj veriť, budeš sa cítiť stále zle a nebudeš môcť byť so sebou spokojná. Ponižuješ sa nimi aj ty?

Naozaj sa niekedy dvakrát zamysli nad tým, čo chceš povedať. Tieto vety sa síce hovoria ľahko a dobre nám padne posťažovať sa, no nielen, že si tým ubližuješ ty sama, ale ešte tým môžeš ísť na nervy aj ostatným. Nie každému sa chce presviedčať ťa o opaku, čo môže následne viesť k tomu, že tvoje sebavedomie bude stále klesať.

Nedokážem to. / Nezvládnem to.

Pokiaľ tomu veríš už hneď na začiatku, tak je jasné, že sa ti to nepodarí. Nemôžeš vidieť vo všetkom to najhoršie, radšej by si mala robiť všetko pre to, aby ti to vyšlo. Z prípadného neúspechu sa potom pouč a nabudúce sa vyvaruj takýmto chybám.

Nie som dosť dobrá.

Ak sa tak vidíš ty sama, budú si to o tebe automaticky myslieť aj ostatní. Potom sa nemôžeš sťažovať na to, že ti vesmír alebo osud neprajú, keďže ty sama si brániš v úspechu.

Nie som pekná. / Nevyzerám dobre.

Každá žena zažije niekedy deň, kedy sa sama sebe nepáči. Nemôžeš to ale opakovať dookola a čakať, že ti ľudia budú skladať komplimenty, že to tak vôbec nie je. Staraj sa o sebe, pekne sa obleč a namaľuj a potom si niečo podobné už nebudeš môcť myslieť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife