Keďže si klikla na tento článok, viem, že negativita, ten hnusný čierny oblak neraz potrápi aj teba. Celých 7 miliárd ľudí po celom svete zažíva občas úzkosť a negatívne pocity. Úprimne, málo kto je pozitívny, ale čo si budeme vravieť, dnešná uponáhľaná doba. Človek, ktorý však dokáže byť stále pozitívny aj cez mnohé svoje problémy, ťažkosti,úzkosti – je silný človek.

Má obrovskú silu a elán ísť aj cez všetky prekážky ďalej a už sa neobzerať dozadu. Preto ak ťa trápi minulosť, jednoducho ju vypusť z hlavy. Je to tak jednoduché a pritom pre mnohých tak zložité. Avšak, množstvo ľudí sa viaže práve na minulosť, na to, čo zlé v nej zažili a preto sa tieto negatívne pocity aj naďalej udržujú v prítomnosti a následne aj v našej budúcnosti. Podľa viacerých štatistík najviac ľudí odpovedalo na otázku : „Čo z týchto možností vás trápi najviac?“ práve minulosť. Mali na výber ešte 2 možnosti a to prítomnosť a budúcnosť. Preto, nechaj to, čo bolo a ži prítomným okamihom. To je to práve kúzlo, ktoré tak mnoho z nás prehliada. Ja ti k tomu ešte prinášam pár tipov, vďaka ktorým bude tvoja nálada skutočne lepšia!

1.  DETOX OD SOCIÁLNYCH MÉDIÍ

pexels.com

Možno ťa to trošku pobúrilo. Áno, je ťažké sa odpútať od Facebooku a iných sociálnych sietí. Tieto siete sú však väčšinou prvou vecou v rebríčku našej zlej nálady. Len obyčajná fotka alebo status nejakého človeka nám dokážu aj zlepšiť, ale veľakrát skôr zhoršiť náladu a motiváciu. Poznáš to však? Používaj ho naozaj len nutne. Preto je to prvá vec, ktorú sa snaž obmedziť na ceste ku šťastiu.

2. PI VEĽA VODY

pexels.com

Čím viac jej vypiješ, tým lepšie. Voda nielenže pomáha nášmu zdraviu a metabolizmu ale aj dobrej nálade a tým pádom menšiemu stresu! Skús jej vypiť odporúčané 2 litre denne a uvidíš tú zmenu! Moja skúsenosť? Bola som plná energie a zlepšila sa mi aj pleť. Najlepšie však je piť len čistú vodu. Ale keď ju skutočne nemusíš, stačí si do nej pridať citrón, limetku alebo mätu a hneď ti bude chutiť a dodáš zároveň telu aj veľa vitamínov.

3. PLÁNUJ A SPRAV SI RADOSŤ

pexels.com

Niekedy je naozaj dobré, keď si aj niečo zapíšeš do denníka a máš radosť už len z toho písania. Máš zároveň motiváciu prehrýzť sa cez nepríjemne veci, ktoré ťa možno čakajú a tešiť sa na tie dobré čo prídu! Takisto,je jedno či si kúpiš nové rifle alebo cestu okolo sveta. Najdôležitejšie je to, že ťa to poteší a máš dôvod na úsmev. Obdarovávanie samej seba sa ti možno zdá ako hlúposť, no v skutočnosti to naozaj funguje hlavne keď sa chceš niekam posunúť. Ale samozrejme všetko s mierou.

4. VYROZPRÁVAJ SA

pexels.com

Proste daj zo seba von všetky veci, ktoré ťa ťažia. Ver či nie, vždy je lepšie sa niekomu vyrozprávať ako tú negatívnu energiu dusiť v sebe a potom rozdávať okoliu. Pre mnohých ľudí je napríklad písanie denníka stratou času, niektorým to pomôže, ale väčšinou to má neuveriteľne odľahčujúci pocit, keď niečo napíšeš aj keď len na ten zdrap papiera. A keď máš vedľa seba predsa len verného človeka, neboj sa mu povedať o svojich pocitoch. Bude ti tak ľahšie, uvidíš.

5. SLNKO A ČERSTVÝ VZDUCH

pexels.com

Blahodarné účinky týchto dvoch vecí nikdy nevymiznú. Preto si nájdi aj keď len hodinku čas, nahoď športové oblečenie a kľudne si choď zabehať alebo na prechádzku so svojím miláčikom,hlavne keď je vonku krásne slnečno. Nepremárni čas doma za mobilom, naber energie a prečistíš si aj myseľ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.