Klasické mýty o milovaní sme tu už mali. Dnes ti predstavíme pár výrokov o vzťahoch, ktorým do dnešných dní mnohé ženy veria.

My ale veríme, že medzi také ženy nepatríš. Ak by náhodou áno, prečítaj si ich, aby si nežila v omyle.

Nebudeš šťastná dovtedy, dokým nebudeš vo vzťahu

Mýtus, ktorému verí mnoho mladých dievčat. Avšak, pravda je taká, že nebudeš mať pravý vzťah dovtedy, dokým nebudeš šťastná sama od seba. Nikto na svete ti nemôže dať šťastie, len ty. Ak by si sa stala „závislou“ od šťastia druhých, nikdy by si to pravé šťastie nedosiahla.

Muž sa ti musí ozvať až za 24 hodín od rande

Áno, samozrejme. A ty mu nemôžeš zavolať, pretože by si pôsobila zúfalo. To už dávno neplatí. Sme v 21. storočí, preto mu môžeš napísať alebo zavolať ako prvá ty, a on vôbec nemusí čakať na to, aby prešlo 24 hodín. Keď sa mu rande páčilo, môže ťa hneď pozvať na ďalšie. Život je krátky, treba si ho užiť.

S mužom sa musíš vyspať až po treťom rande

Pokiaľ je to tvoja zásada, tak v poriadku, no nemusíš sa riadiť pravidlom, ktoré vymyslel niekto iný. Ak s tým nemáš problém a dôveruješ mu, môžeš sa s chlapom vyspať aj na prvom rande. No ak nechceš, nemusíš, môžeš počkať a urobiť to až po mesiaci či pokojne aj po dlhšom čase.

Muž nemusí upratovať, to musíš robiť ty

Tento názor platil v minulosti, pretože existovali práce, ktoré boli čisto ženské a mužské. Vďaka pokroku, ktorý u nás nastal, sa tieto práce už nemusia deliť. Prať a žehliť môže aj muž, rovnako ako žena môže pokosiť trávnik alebo vymeniť žiarovku.

Po prvej hádke musí nasledovať rozchod

Možno si aj ty niekedy verila tomu, že vzťah musí byť dokonalý – bez hádky, výmeny názorov, zvýšeného hlasu alebo bez nedorozumení. To však nie je pravda, vzťah je perfektný práve vďaka tomu, že nie je dokonalý. Hádky a nedorozumenia sa dajú vyriešiť a vôbec nie sú dôvodom na rozchod.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.