Vec, ktorú som sa v priebehu rokov počas všetkých dobrých i zlých vzťahov naučila je, že jedným z najdôležitejších faktorov v úspešnom vzťahu je rovnováha – rovnováha záväzku, rovnováha túžby, rovnováha lásky.

Na vzťahu je potrebné pracovať, takže ak chcete byť šťastní, obaja doň musíte investovať rovnako. Keď však miluješ niekoho viac, ako on teba, je čas opýtať sa, či je to naozaj taký vzťah ako chceš. Je to tá pravá osoba? Nezaslúžim si viac?

Ak ti to znie povedome, vedz, že som bola v rovnakej situácii, a naozaj to bolelo. Možno si povieš, že ty miluješ za oboch alebo že ťa raz bude milovať rovnako. Veď čo sa týka lásky, nič nie je nemožné. Ale aká je pravdepodobnosť?

Prečo sme ochotní akceptovať človeka, ktorý nás miluje menej než my?

Život a láska sú komplikované a niekedy sa to stane. Najmä, ak už máš za sebou pár neúspešných vzťahov. Expertka na vzťahy tvrdí, že ak si v láske bola opakovane sklamaná, po čase si nájdeš na vzťah niekoho, u koho akceptuješ, že ťa nemiluje rovnako. Ide ti len o to, aby si nejaký vzťah mala. Bohužiaľ, takéto vzťahy nikdy nevyjdu. Iní odborníci tvrdia, že takáto situácia môže byť naozaj len v rozdielnom vyjadrovaní pocitov.

Je tento druh vzťahu zdravý?

Zatiaľ čo niektoré páry môžu byť schopné preniesť sa cez to, skutočnosťou je, že pre iné to je jednoducho nerovnováha v láske. Nastáva otázka: Je to pre nás zdravé? V tomto prípade sa obaja odborníci zhodujú.

„Nie, nie je to zdravé ani spravodlivé, pretože dĺžka vzťahu nezlepšuje jeho kvalitu. Ľudia si zaslúžia byť v zdravom vzťahu, ktorý má byť produktívny a prinášať obom rast, nie stagnovať,“ povedali odborníci pre Elite Daily. Ďalej dodali, že nie je dobré uspokojiť sa len semocionálnymi omrvinkami.

Čo by si mala urobiť, ak si v takomto vzťahu?

Tak, čo teraz? Je tento vzťah automaticky určený na zánik? Nie je nič, čo by sa dalo spraviť len zbaliť veci a odísť? Nie nevyhnutne. Ak ide o vzťah, na ktorom chceš naozaj zapracovať a tvoj partner je takisto ochotný, je tu možnosť poradenstva. Ty a tvoj partner sa naučíte ako komunikovať a vyjadrovať lásku tak, aby ste sa cítili obaja milovaní.

No ak tvoj partner nie je ochotný na vzťahu zapracovať, je čas ho ukončiť. Nikdy nie je v poriadku prijímať od partnera minimum. Inak je to len prijatie možnosti. Zaslúžiš si byť milovaná rovnako silno a vášnivo, ako miluješ ty sama. Neprijímaj žiadne náhrady!

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.