expriateľ
Pexels/Vladimir Konoplev

Keď sa vrátiš naspäť k svojmu ex, môže to byť aj dobrý krok. Síce nie vždy, ale niekedy to na druhý pokus vyjde a je to snáď ešte lepšie než predtým. To je signál toho, že máte byť spolu a ste si súdení. Znamená to, že nikto lepší pre teba neexistuje, len tvoj bývalý.

Ten vzťah môže byť zo začiatku plný neistoty. Otázok. Váhania. Nedôvery. Nikto ti na začiatku nepovie, či si urobila správny krok. To sa dozvieš až časom. Najprv je to o skúšaní, či si spolu ešte rozumiete, či ste si z rozchodu niečo zobrali, zapracovali na sebe, viac sa naučili a poučili z chýb, ktoré stáli za koncom vášho vzťahu.

Po začiatku zvyčajne nasleduje zvykanie si na seba. Keď prídeš domov a oznámiš, že si sa dala opäť dokopy s mužom, ktorý ti zlomil srdce (alebo ty jemu), mala by si byť pripravená na všetky možné reakcie, ktoré existujú. Od zdesenia až po nadšenie. Začnete si na všetko zvykať a spolu s vami aj vaše okolie.

šťastný pár
zdroj: Pexels/ Vlada Karpovich

Stará láska, nové pravidlá

Keď si na seba už zvyknete, mali by ste sa dohodnúť na tom, že veci budete riešiť už inak. Nechceš predsa o pár mesiacov smútiť a plakať do vankúša. Váš vzťah teraz potrebuje nové pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať, aby vydržal a bol úspešný.

Ideálnymi pravidlami sú: otvorená a úprimná komunikácia, žiadne zatajovanie, nevera, klamstvá, len láska, dôvera, vy dvaja a spoločný čas. Spoločný čas je totiž veľmi vzácny, a ak chcete na vzťahu pracovať, mali by ste sa naďalej spoznávať. Keď ste boli odlúčení, mohlo sa toho veľa zmeniť. Vieš určite, s kým teraz chodíš?

Keď sa vrátiš naspäť k svojmu ex, mala by si si uvedomiť, že z nejakého dôvodu sa to muselo stať. Vesmír vám neprekrížil cesty náhodne. Mala by si veriť tomu, že vaša budúcnosť je rozprávková a môžete sa mať naozaj svetovo. Stačí len dodržiavať pár rád a vzťah s ex môže vyzerať ako z filmu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating