Je to pravda, ktorá sa bude asi ťažko čítať. Avšak ak by ťa naozaj ľúbil, nezlomil by ti srdce. Nelámal by ho zakaždým, keď plačeš, ale snažil by sa ho zlepiť dokopy.

Ak by ťa naozaj ľúbil, videla by si to v tých najmenších veciach. Nemusela by si sa ho pýtať, či ťa má rád, nemusela by si ho volať zakaždým von ty, nemusela by si mať oči plné sĺz, nemusela by si tráviť víkendy osamote, nemusela by si pochybovať o tom, či ťa chce vidieť… Ak by ťa naozaj ľúbil, správal by sa inak. Bola by si jeho prioritou a snažil by sa pre teba urobiť všetko.

Videla by si to v tom, ako by s tebou hovoril. Nepoužíval by žiadne hrubé slová – mal by pred tebou úctu. Nesprával by sa násilne a nikdy by si na teba nedovolil zvýšiť hlas. Často by spravil niečo, čo by nikdy neurobil len preto, lebo by ťa to potešilo. Nepýtal by sa ťa na dovolenie, rovno by kúpil lístky do kina na film, ktorý si chcela už dlho vidieť.

Ak by vedel, že by ti niečo vadilo a zranil by ťa tým, neurobil by to. Snažil by sa vždy o to, aby si bola spokojná a aby na tvojej peknej tvári neboli žiadne slzy. Jedine slzy radosti a lásky.

Ak by ťa naozaj správal, videla by si to vo všetkých maličkostiach, na ktoré si len spomenieš.

Samozrejme, sú momenty, ktoré neovplyvníš ty a ani on. No vo väčšine prípadov by chcel, aby si bola na prvom mieste ty (a aby si bola šťastná).

Ten pravý si ťa bude vážiť. Bude ťa naozaj ľúbiť vtedy, ak pre neho budeš jediná a (možno nie prvá) posledná.

Pravda bolí, no muža, ktorý si ťa neváži, nechaj ísť. Možno to vidia všetci, len ty nie a to je tá najhoršia situácia. Otvor oči a buď silná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.