Drahá,

život máš len jeden. To už asi vieš, nie? Takže … je len na tebe ako ho stráviš. Chceš sa neustále strachovať o svoju budúcnosť? Chceš neustále len dietovať a báť sa dať do úst nezdravé jedlo, pretože priberieš? Chceš sa naozaj stále báť vyjadrovať svoj názor, pretože budeš odsudzovaná inými? Bojíš sa vyjadrovať svoju osobnosť cez módu, pretože vieš aká je spoločnosť? Bojíš sa znova zamilovať, pretože sa bojíš sklamania?

Drahá, život je príliš krátky na to, aby si sa ničila.

Život je krátky na to, aby si zostávala celý život v práci, ktorá ťa nebaví. Život je príliš krátky na to, aby si si dávala predsavzatia na Nový rok, ktoré aj tak nesplníš. Život nie je o tom, že budeš viesť nudný život a zo dňa na deň len prežívať. Že sa budeš báť vyjsť z komfortnej zóny len preto, že tie naozaj dobré veci stoja za trochu viac námahy.

Drahá, ži!

zdroj: unsplash.com

Tancuj, akoby sa nikto nepozeral. Rob nejaké umenie. Rob to, čo ťa robí šťastnou. Obetuj trošku námahy za niečo, čo ťa urobí šťastnou. S odvahou vyjadruj svoj názor, ľudia ťa budú súdiť vždy, tak nech to aspoň stojí za to. Prosím, buď cestovateľka a nie len turistka. Spoznávaj nové kultúry, krajiny, ľudí a pozeraj sa na to, aký krásny svet stojí pred tebou a čaká na teba. Znova sa zamiluj. Najprv sama do seba. Zamiluj sa do pieh, ktoré zdobia tvoju tvár, zamiluj sa do strii, ktoré máš na nohách, do svojej vášnivej osobnosti. Pretože vášnivá žena stojí za chaos. 

Zamiluj sa do muža tvojho srdca. Maj otvorenú dušu a prijímaj všetky krásy, ktoré ti svet ukazuje. 

Pravdepodobnosť, že by si sa pred niekoľkými rokmi narodila, bola 1:40 000 000, ale pravdepodobnosť že zomrieš je istá. A ako chceš tento svet prežiť?

Prosím, preži ho a zomri so spomienkami.

Nie som snami.

Cestuj, spoznávaj, jedz, miluj, tancuj, spievaj, smej sa. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.