Žena si dáva masku, používa prírodné produkty

Ak miluješ skincare a zaujímaš sa o to, ako dať svojej pleti len to najlepšie, potom už dávno vieš, že tajomstvo sa skrýva v čistote a sile, akú majú iba prírodné produkty. Kozmetický priemysel napreduje, no ženy už dávno odmietajú chémiu a vyhľadávajú radšej to, čo má prirodzené účinky. Takéto produkty môžeme označiť za zelené.

Nielen kvôli pôvodu, ale mnohé aj najmä kvôli typickej farbe. Mnohé z nich majú pritom účinky, ktoré dokážu vyriešiť akýkoľvek problém.

Zelený íl

Označuje sa aj ako francúzsky zelený íl. Ide o veľmi jemnú mletú horninu, ktorá obsahuje zložky ako horčík, železo či mangán. Tento íl je známy svojimi čistiacimi účinkami, pri ktorých vie pokožku zbaviť nečistôt a toxických látok.

Využíva sa najmä ako maska (zmiešaj ho s čistou vodou alebo napríklad kvetinovou pleťovou vodou), ktorú si sama pripravíš a necháš pôsobiť aspoň 20 minút. Pozor, nepoužívaj na to kovovú pomôcku.

A čo môžeš okrem čistenia očakávať? Výsledkom bude jemná, vyživená, spevnená, ale aj upokojená pleť.

Žena s maskou
zdroj: Anna Shvets

Aloe vera

Prírodné produkty využívajú vo svojom zložení aloe vera už dlhé roky. Jeho účinky sú dobre známe, no aj tak ho má doma len málokto. A pritom nie je vhodný iba na pleť, ale aj na vlasy či ako rýchla záchrana. V listoch tejto rastliny sa nachádza gél, ktorý má antibakteriálne, upokojujúce a extra hydratačné účinky. Popáleniny, rany, suchá pleť, … naozaj pôsobí na všetko. Obsahuje zinok, železo, vápnik, selén, vitamíny A, C, E, ale aj B1 či B12.

Čajovníkový olej

Trojicu zázračných zelených produktov uzatvára čajovníkový olej. Ten poteší najmä tých, ktorých trápi zapálené akné a vyrážky. Toto je totiž olejček, ktorý v malom množstve (pri väčšom ho zrieď s vodou) nanesieš na problematické miesto a ráno zabudneš, že si nejakú vyrážku mala. Pochádza z listov čajovníka austrálskeho. Má antiseptické a protizápalové účinky, no využiť sa dá aj na aromaterapiu, keďže upokojuje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty