Žena používa pleťové vody

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Prírodná kozmetika je v posledných rokoch na trhu azda tou najobľúbenejšou. Ženy sa chcú o seba starať čo najlepšie a využiť k tomu to, čo má čisté účinky. Takmer každý produkt sa už dá kúpiť v bio-eko verzii. Úplné prírodné zloženie majú napríklad aj pleťové vody. Tým by mala dať šancu každá žena.

Použiť ich ako tonikum (najviac odporúčame), na konkrétny problém, len tak ako hydratáciu či fixáciu make-upu. Pleťové vody majú univerzálne využitie a neuveriteľné účinky. Ktoré 3 druhy by si mala vyskúšať?

Ružová voda

Ak by si mala dať šancu len jednej alebo hľadáš niečo, čo má účinky bez ohľadu na to, aký máš typ pleti, zvoľ si ružovú – získavanú z lupeňov ruží. Je vysoko hydratačná, má antibakteriálne a protizápalové účinky. Tým pádom je vhodná nielen na podráždené a suché miesta, ale aj na aknóznu pleť, popáleniny či odreniny. Pleť je vďaka nej svieža.

Tip: Skús si ju dať do chladničky a v lete použi na osvieženie.

Žena sa stará o pleť
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Levanduľová voda

Aj levanduľová voda je hydratačná. Hravo si poradí s baktériami a keďže ide o silný antioxidant, chráni pokožku pred škodlivými a znečisťujúcimi faktormi. Zvoliť by si si ju mala v prípade, ak ťa trápi najmä akné, pretože bojuje so zápalmi a začervenaním.

Aj v prípade, že máš problém s lupinami, to môže byť tvoje riešenie. Nastriekaj si ju na pokožku hlavy alebo vmiešaj do domácej masky. Vlasy sú po nej dokonca lesklejšie. V neposlednom rade, vôňa levandule je upokojujúca, takže ju môžeš použiť aj na lepší spánok, keď si ju nastriekaš na vankúš.

Medovková voda

Medovka je zázrakom z našich záhrad. Ak máš problémy s veľmi suchou, podráždenou a začervenanou pleťou, toto je voľba pre teba. Okrem hydratácie dokáže pleť doslova regenerovať a upokojovať. Využiť sa dá aj na popáleniny, dermatitídu, ekzémy či rôzne alergické prejavy. Poteší ťa aj fakt, že reguluje tvorbu kožného mazu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty