unsplash.com

Už žiadne štípanie, spálenie alebo suchá pleť s vyrážkami. Urob si toto leto príjemnejším s našimi radami o tom, ako sa starať o svoju pokožku.

Chýbajúca ochrana

Hoci kúpa produktov s ochranným faktorom nie je lacný „špás“, oplatí sa do nich aj napriek tomu investovať. Slnko je čoraz agresívnejšie a pleť citlivejšia. Pokiaľ ti nevyhovuje krémová konzistencia, skús sa popozerať po olejových ochranných faktoroch. Na trhu nájdeš aj rôzne stupne ochrany. Ak je tvoja pleť naozaj veľmi citlivá, nehanbi sa a radšej sa natri vyšším faktorom (30 SPF, 50 SPF).

Zakázané slnenie

Odporúča sa, aby si sa vyhla pobytu na slnku od 11-tej do 15-tej hodiny. Ak si túto radu celé roky ignorovala, je najvyšší čas na zmenu. Nielen, že sa môže tvoja pokožka rýchlo spáliť, ale môžeš dostať aj úpal. Čas obeda stráv pod slnečníkom, najlepšie v chladnej miestnosti. Aj tvojmu telu to padne vhod, keď si na chvíľku oddýchne od prudkého slnka.

zdroj: unsplash.com

Nedostatočná hydratácia

Počas horúcich mesiacov by si nemala zabúdať ani na hydratáciu. Zvýš príjem tekutín. Dávaj si však pozor na sladené a alkoholické nápoje, tie naopak dehydrujú organizmus. Nezabúdaj ani na hydratáciu pokožky. Po každom opaľovaní sa natri krémom po opaľovaní alebo hydratačným krémom. Tvoja pokožka sa ti za to odvďačí pružnosťou a dlhodobým opálením.

Žiadne čistenie

V lete trpí najmä naša pleť na tvári. Keďže je neustále vystavená slnečnému žiareniu, potu a rôznym nečistotám (piesok, soľ, prach), treba sa o ňu lepšie starať. Každé ráno aj večer si ju dôkladne vyčisti. Umy vodou, použi gél alebo penu na čistenie, pretri ju micerálnou vodou a nakoniec natri krémom s ochranným faktorom. Existujú aj rôzne hydratačné osviežovače pleti, ktoré môžeš aplikovať počas dňa. Stačí ich len nastriekať na tvár a nechať pôsobiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty