Každá jedna žena sa na seba denne pozerá do zrkadla a premýšľa, čo všetko by na sebe rada upravila. Či už sú to malé „nedostatky“ alebo celkový vzhľad tváre. Všetky chcú totiž vyzerať sviežo a mladistvo čo najdlhšie. Lenže, niekedy ti kozmetické úpravy či drahé krémy nepomôžu, ak sa nezbavíš niekoľkých zlozvykov, kvôli ktorým si pokožku ničíš sama.

Nedostatočné čistenie

Pravidelné čistenie a dodržiavanie istej rutiny, to je absolútny základ každej skincare. Nechávať na sebe zvyšky make-upu či ísť spať po celom dni bez toho, aby si si tvár očistila (aj keď si žiadne líčidlá na sebe nemala), je to najhoršie. Baktérie a špina sa ti po tvári rozmnožujú, prenikajú hlbšie do pokožky a stoja za rôznymi problémami.

Okrem čistenia si v každom veku musíš dopriať aj dostatočnú hydratáciu a výživu v podobe krému, ktorý je určený na tvoj typ pleti. No a v neposlednom rade, nikdy, ale naozaj nikdy nezabúdaj na SPF faktor, vďaka ktorému starne pleť pomalšie.

Cukor a soľ

Všetkého veľa škodí a v prípade soli a cukru je to mnohonásobná pravda. Pleť je totiž zrkadlom nášho vnútra, preto by si mala dbať aj na zdravé stravovanie a dostatočný príjem tekutín.

Cukor a soľ dokážu spôsobiť vysúšanie pleti, stratu kolagénu, ale aj akné.

Cigarety a alkohol

Ďalšiu nezdravú dvojicu, ktorá má vplyv aj na krásu, tvorí fajčenie a pitie alkoholu. Len si skús pred očami predstaviť ženu, ktorá roky popíja a fajčí. Určite sa aj tebe zjavila suchá, zvráskavená a unavená tvár.

Alkohol má dehydratačné účinky, spôsobuje vyrážky či začervenanie, cigarety zase stratu kolagénu. Navyše, sú vlastne celkovo nezdravé pre naše telo.

Stresové situácie

Stres, hádky, nevyriešené problémy, tlak v práci, nedostatok spánku, … to všetko pôsobí veľmi negatívne nie len na našu psychiku. Len si to tak vezmi, už iba keď si unavená, vyzeráš zle a každému je jasné, že s tebou niečo je. Dlhodobý stres sa dokáže podpísať na tvojej tvári hlbokými vráskami tak, že sa ich už nikdy nezbavíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.