O pleť sa musíš starať vždy – či máš dvadsať, alebo štyridsať. Krásna a čistá tvár je tvojou vizitkou, pretože tá prvá prichádza do styku s okolím a druhými ľuďmi. Navyše, ak budeš pleti dávať dostatočnú starostlivosť, nebudeš musieť nosiť na tvári veľa make-upu. Tieto produkty by mali byť v tvojej rutine samozrejmosť.

Denný a nočný krém

Krém na tvár ti zaručí hydratáciu pleti po celý deň. V dnešnej dobe existuje veľa typov, tak si môžeš vybrať podľa seba – na suchú pokožku, na mastnú, na zmiešanú, proti vráskam, ale aj na akné. Snaž sa vyberať denné krémy podľa toho, či obsahujú ochranný faktor. Nie len v lete, ale aj v zime je potrebné chrániť svoju pleť. Pri nočných krémoch sa zase zameraj na to, či obsahujú zložky kolagénu.

zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Masky a peelingy

Pleťové peelingy a masky účinne odstraňujú staré kožné bunky, ktoré prekážajú tým novým. Rovnako ako pri krémoch, aj tu nájdeš rôzne typy masiek podľa toho, akú máš pleť. Niektoré masky ťa vedia zbaviť čiernych bodiek a zlepšujú prekrvenie pleti. Po použití budeš mať tvár dokonale hladkú.

Pleťové oleje

Ak používaš denný krém každý deň, olej nemusíš, no je tiež skvelý pomocník. Mala by si ho mať v kúpeľni, pretože sa stará o ochranu a výživu tvojej pleti. Oproti krému ho stačí naniesť polovičné množstvo, čo znamená, že ti vydrží dlhšie, než krém.

zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Pleťové vody

Posledným „must have“ produktom v starostlivosti o pleť je určite čistiaca pleťová voda. Dodá tvári pružnosť, hydratáciu a sviežosť. V niektorých obchodoch nájdeš pleťové vody s rozprašovačom, čo je veľmi dobrá pomôcka a vodu si tak môžeš nastriekať na tvár kedykoľvek počas dňa.

Týchto 6 produktov by malo tvoriť tvoju základnú starostlivosť o pleť. Samozrejme, existuje veľa ďalších výrobkov, ktoré môžeš na tvár používať. Na tieto by si však nemala zabúdať za žiadnych okolností, pretože bez ich používania by bola tvoja pokožka suchá, málo hydratovaná a nepôsobila by energeticky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.