Domáce masky na vlasy

O svoje vlasy by si sa mala pravidelne starať. Ak chceš ušetriť za drahé kúry v kaderníctve, môžeš si pripraviť aj domáce masky na vlasy. Najlepšie je, že to zvládneš z ingrediencií, ktoré máš bežne doma. Vďaka tomu budeš mať svoju korunu krásy krásnu, lesklú a zdravú a budeš vyzerať presne tak, ako by si vyšla zo salóna.

Mastné, suché, poškodené… na každý typ vlasov existujú rôzne domáce masky na vlasy, ktoré ti dokážu pomôcť bojovať s tvojím problémom. Dôležité je len správne si vybrať. Následne si môžeš vybrať dva spôsoby aplikácie.

Prvým a častejšie používaným spôsobom aplikácie domácej vlasovej masky je nanesenie na celú dĺžku vlasov a nechať pôsobiť 20 až 30 minút. Môžeš si vlasy zabaliť do fólie alebo kúpacej čiapky, aby si nič nezašpinila a potom do uteráku, aby si ich udržala v teple. Potom si vlasy len klasicky umyješ.

Druhý spôsob je podobný, jediný rozdiel je v dĺžke pôsobenia. Masku si môžeš nechať pôsobiť aj počas celej noci. Vtedy si vlasy dobre zabaľ aj do fólie aj do uteráku a ráno si vlasy klasicky umy šampónom. Počas celej noci je dobré nechať aplikovať masky, ktoré obsahujú napríklad oleje, aby sa dobre vsiakli do vlasov.

Žena si prehadzuje dlhé vlasy
zdroj: Unsplash/Valerie Elash

Pripravili sme si pre teba 7 masiek, z ktorých určite nájdeš tu pravú na tvoj problém, ktorý ťa trápi.

Vajíčková maska

Vajíčka sú vhodné na všetky typy vlasov. Ak más normálne alebo suché vlasy, môžeš použiť celé vajce, ale ak máš vlasy mastné, použi len bielok. Následne zmiešaj s pár kvapkami citrónovej šťavy, kým sa nevytvorí pena. Môžeš naniesť na vlasy a nechať pôsobiť približne 20 minút.

Vajíčko môžeš zmiešať aj s dvomi lyžicami olivového oleja a tak naniesť na vlasy. Takáto maska je ideálna na vyživenie vlasov a dodanie potrebného lesku.

Pivná maska

Pivná maska je vhodná na poškodené, jemné a lámavé vlasy bez lesku. Zmiešaj pol šálky piva, jedno vajíčko a jednu lyžičku slnečnicového oleja. Nanes na vlasy a nechaj pôsobiť približne 30 minút.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty