Aj keď nám už pomaly začína marec, ešte stále nie je neskoro urobiť niečo preto, aby si zažila výnimočný rok. Jednoduchšie to už ani nemôže byť. Skús si odpovedať na nasledujúcich 10 otázok!

1.Prečo robím v práci, v ktorej robím?

Existuje milión spôsobov ako si zarobiť na živobytie. Keď je jediným dôvodom prečo ostávaš vo svojej práci stála výplata a rok čo rok ju preklínaš, nenávidíš ju, myslím, že by si mala zvážiť svoj postoj a prísť na to, čo ťa skutočne napĺňa.

2. Sústredím sa vo svojom živote skutočne na to, na čom mi záleží?

Premýšľaj o svojich prioritách. Sústredíš sa vo svojom živote na ne? Je ľahké uviaznuť v každodennom kolotoči. Starostlivo zváž, ako tráviš svoj čas. Keď sa zamieraš na niečo, na čom ti naozaj záleží, tvoj život bude plnohodnotnejší.

3. Ktoré zlé veci môžem zo svojho života vypustiť, aby som si vytvorila viac miesta pre tie, ktoré mi robia radosť?

Každý deň má len 24 hodín, takže aby sme si stihli urobiť čas na veci, ktoré nás v živote tešia, musíme sa niečoho vzdať. Tak prečo nie práve toho, čo nám veľmi nevyhovuje? Popremýšľaj o tom, ako tráviš svoj čas. Plytváš ním venovaniu sa aktivitám, ktoré by sa dali nahradiť niečím, čo máš naozaj rada?

foto: elitedaily.com

4. Som obklopená ľuďmi, ktorí ma inšpirujú?

Jim Rohn raz povedal, že sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času. Zamysli sa nad tým, s kým sa stretávaš. Ľudia, ktorí ťa obklopujú, majú veľký vplyv na spôsob života, ktorý vedieš.

5. Stanovujem si dostatočne veľké ciele?

“Najväčšie nebezpečenstvo pre väčšinu z nás nespočíva v tom, že by sme si stanovili ciele príliš vysoko, a nedosiahli ich, ale v tom, že si stanovíme ciele príliš nízko a dosiahneme ich.”
– Michelangelo

Stanovenie vysokých cieľov a pracovanie na ich dosiahnutí udržuje náš život na vzrušujúcej úrovni a pomáha nám to neustále sa niečo učiť. Veľké ciele nás často podmieňujú vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

6. Presvedčila som sám seba, že som „v pohode“ , aj keď v skutočnosti nie som?

Naozaj sa máš dobre alebo to len ostatným tvrdíš, aby si tak nemuseli čeliť pravde a mohla si sa vyhnúť prípadným zmenám v živote?

foto: elitedaily.com

7. Starám sa sama o seba?

Starostlivosť o seba samú je dôležitá. Dopraješ si aspoň raz za čas chvíľku len pre seba? Keď bude tvoje telo oddýchnuté, dosiahneš toho v živote viac. Relaxuj, zájdi na masáž alebo do kúpeľov. Tvoje telo je chrámom, ktoré si občas zaslúži byť rozmaznávané.

8. Uspokojím sa len s priemerným životom?

Pýtaš sa, či je možné robiť prácu, ktorá ťa baví, mať krásny vzťah a venovať sa veciam, na ktorých ti naozaj veľmi záleží? Milióny ľudí sa uspokojí a podľahne tendencii žiť svoj život v tichom zúfalstve. Prajú si, aby sa veci v ich živote zmenili, pretože sa uspokojili s ani nie polovicou toho, čo si v skutočnosti zaslúžia. Máš potenciál dosiahnuť vo svete niečo veľké! A žiť podľa svojich predstáv!foto: wordpress.com

9. Ak by mal byť tento rok pre mňa tým najlepším, čo by sa malo udiať?

Táto otázka ti pomôže urobiť si poriadok vo všetkých nesplnených snoch. Predstav si, že toto je ten najlepší rok, aký si kedy zažila a popíš ho do najmenších detailov. Kde by si pracovala? S kým by si trávila čas? Kde by si žila? Čo by si chcela dosiahnuť/splniť si? Odpovede na tieto otázky ti pomôžu vymodelovať si život. Je čas, aby sa tvoje sny stali realitou.

10. Som človekom, akým by som chcela byť?

Ako vyzerá tvoja najlepšia verzia samej seba? Porozmýšľaj! Konátštak, ako by si bola tou osobou? Ako chceš, aby si ťa ostatní zapamätali? Ako sa chceš správať v roli priateľa, člena rodiny a spolupracovníka? Čo si chceš zastávať? Stala si sa osobou, ktorou si chcela?

Niektoré z týchto 10 otázok sú naozaj ťažké. Sú zamerané na to, aby si sa zamyslela nad tým, čo robíš so svojim životom a dokázala tak vyhodnotiť, či je zmena v tvojom živote nutná alebo nie.

Ak nežiješ život, po ktorom túžiš, nevzdávaj sa. Neprestávaj na ňom stále pracovať, pretože vymodelovať si život podľa svojich predstáv je skutočne možné!

Zdroj: Vedelisteze.sk, zdroj titulnej fotografie: lifehack.org

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife