Vidíš ho? Toho muža, ktorého poznáš a vieš, že sa vôbec nezmenil. Fajčí cigarety, pije vodku a nemyslí na nič. 

Vidíš ju? Tú ženu, ktorá sa teraz usmieva, smeje sa úprimne a oči jej znova žiaria šťastím. Tak tú ženu zastihol nepekný osud v láske. Milovala muža, ktorý jej lásku neopätoval. 

Určite sa to stalo aj tebe. Zlatko, ver mi, v takomto vzťahu nie je dobré zostávať.

Ona je teraz šťastná, pretože si uvedomila, akú má cenu. Uvedomila si, že jej hodnota je vyššia, ako aby ju využíval a podvádzal nejaký muž, ktorému na nej vôbec nezáležalo.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

 

Milovala ho. Oh, a ako veľmi. Bola by pre neho urobila všetko, čo chcel. Dala by mu celú svoju lásku, dala by sa mu celá, povedala by mu svoje ciele a sny. Naplánovala si výlety, romantické chvíle a snívala o tom, ako raz budú spolu bývať.

Vyzeralo to ideálne, však? No v živote nie je nič ideálne.

Bol to podvodník, naničhodník a muž, ktorý nemal záujem o nič, vôbec nie o ňu. Nesnažil sa, zabúdal, nevolal jej, mal ju len na jedno. A ona ho milovala. Mala nasadené ružové okuliare, nevedela nič o tom, čo robí a akoby nevnímala to, že ju využíva.

Vrátila sa do minulosti a spomínala na to, ako sa zoznámili. Uvedomila si tiež, že z ich prvého bozku necítila žiadnu isku, nič. Bolo to priemerné zoznámenie, kedy alkohol urobil viac, než mal.

Ona si však stihla zachovať charakter. Stihla si všimnúť v pravý čas, že toto nie je muž pre ňu. Po čase dala ružové okuliare dole a uvidela lásku plnú nenávisti a nezáujmu.

Toto nie je láska. 

Láska nie je o tom, že miluje len jeden. Na lásku vždy treba dvoch. Na lásku treba rovnocennosť, dôveru, záujem  a úprimnosť.

Zlatko, ak máš takýto vzťah, odíď.

Nenič sa. Zaslúžiš si niečo lepšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.