Niekto počas svojho života zažije mnoho vzťahov, iný možno len jeden. Niektoré budú trvať dlhšie, iné oveľa kratšie. A niektoré budú povrchné, iné na celý život. No každý jeden z nich nás niečo naučí a poznačí nás do budúcnosti. Ale až ten, ktorý budeš môcť s čistým svedomím nazvať dlhodobým, ti ukáže, aké hodnoty sú v láske skutočne dôležité.

Každá jedna z nás má predstavu o tom, ako by mal jej vyvolený vyzerať. Nie len fyzicky, ale najmä povahovo. Túžime po naplnenej láske, ktorá nám vleje do srdca šťastie, a všetko si predstavujeme tak, ako nám bolo vykreslené v romantických filmoch.

Až keď dôjde na realitu, zisťujeme, že na niečom vôbec nezáleží, a zároveň sú tu veci, o ktorých sme ani netušili, že sú tak podstatné.

Pomaly nám dochádza, že nie je podstatné to, čo sme si vysnívali, ale to, či nám to v realite prinesie radosť a spokojnosť. Naše vnímanie lásky sa zmení a spolu s ním aj hodnoty, ktoré si v našom rebríčku budeme musieť poprehadzovať.

Prídeš na to, že spoločný humor je skvelý, no ak si nemáte čo povedať na vážnu nôtu, nedokáže vás smiech udržať pri sebe. Pretože všetko je o harmónii. Keď sa partnerovi nemôžeš vyplakať na ramene, potom nemôžeš byť iba tou, s ktorou bude všetko vždy easy.

Je skvelé, ak máte spoločné záujmy a pohľady na svet, no ak sa v dôležitých otázkach rozchádzate, dobehnú vás. Až v tom dlhodobom vzťahu pochopíš, že vidina budúcnosti vás musí spájať. Jednoznačne, nie so slovami Veď uvidíme, čo bude …

Po prvej facke od partnera zistíš, že jeho krása a peniaze sú ti k ničomu, keď sa správa ako bezcitný manipulátor a násilník. Oveľa viac sa budeš modliť za to, aby si mala po boku niekoho, pri kom sa budeš cítiť v bezpečí. Aj keby ste žili v opustenej chate mimo civilizácie.

Keď si jedného dňa spomenieš na svoje bývalé vzťahy poznačené klamstvami, dôjde ti, že práve kvôli tomu by to nikdy nefungovalo. Úprimnosť a dôvera musia byť na prvom mieste, oni ťahajú ten vzťah bezpečne vpred. Vďaka nim vieš, že to nie je len hra a budeš mať istotu, ktorú nedokáže nič iné nahradiť. Sú to činy, na ktorých záleží, nie slová, ktoré ti majú zaslepiť oči.

To je len kúsok z hodnôt, ktoré ti dlhodobý vzťah zaručí. Tie ďalšie budeš odhaľovať sama, každým dňom, každou skúškou, ktorou si tvoj vzťah prejde. A ten pocit, keď si uvedomíš, čo je dôležité, bude na nezaplatenie. Až vtedy pochopíš, že skutočná láska dokáže zmeniť všetko, čo si dovtedy brala za samozrejmé.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.