Pexels/Taryn Elliott

Na vašom priateľstve bolo vždy niečo, na čom ste sa dokázali tak neskutočne smiať aj dlhé hodiny a aj v iných mnohých smeroch ste si rozumeli. Tak kamarátsky. Aj napriek tomu, že to ani jeden z vás neplánoval, z priateľstva sa vyvinulo predsa niečo viac. 

Všetko sa totižto začalo v tej chvíli, kedy ťa prvýkrát nečakane pobozkal a ty si mu jeho bozk opätovala. Áno, vraví sa, že neplánované veci zvyknú byť tie najlepšie. Častokrát je to tak, no v tomto momente premýšľaš nad tým, či to bolo predsa správne rozhodnutie.

V hlave sa ti hromadí neskutočné množstvo myšlienok. Dôvodom je jeho odchod, ktorý ťa zabolel. Tak inak, pretože odišiel bez slova a bez akéhokoľvek rozlúčenia. 

Tvárou ti tečú slzy ľútosti. Sú však predsa iné ako tie naposledy, keď si sa rozišla s frajerom. Tento človek ti zrazu v tvojom živote chýba ako priateľ. V tú chvíľu sa ti naskytá obraz o tom, ako dokonale ste si vo všetkom rozumeli, až do času istého zblíženia sa. Práve po ňom už boli vaše stretnutia zrazu akési iné.

Cítila si to a možno to cítil aj on, len sa práve o tomto nedokázal s tebou rozprávať a jednoducho odišiel. 

Pýtaš sa sama seba, prečo to takto dopadlo a už vôbec ti nejde do hlavy, prečo reagoval tak stroho. U mužov sa to stáva častejšie. Veľakrát namiesto akéhosi vysvetľovania zvolia práve takýto spôsob odchodu.

Bez slov, bez rozlúčenia či akéhokoľvek vysvetlenia. 

Náš život nám píše všakovaké príbehy a stávajú sa aj tieto. Niekedy si môžeme s opačným pohlavím rozumieť v čomkoľvek ako priatelia a v tomto smere by to malo aj zostať. Pretože akékoľvek zblíženie, ktoré nám jednoducho nie je súdené môže narušiť aj kamarátstvo, ktoré by za iných okolností trvalo ešte veľmi dlho, ak nie navždy.

Niekedy treba veci nechať takými, aké sú. Čas je najlepší lekár. Je totižto možné, že o nejaký čas sa budete práve na tomto ako priatelia zabávať a smiať ako tomu bolo kedysi. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating