Priateľstvo nie je skutočné

Aj keď si myslíš, že máš po svojom boku tých najlepších ľudí, nemusí to byť vždy pravda. Keď chceš zistiť, že vaše priateľstvo nie je skutočné, zameraj sa na nasledovných 6 znakov. 

Pokiaľ sa v nich nájdeš, mala by si popremýšľať nad tým, či toto kamarátstvo neukončíš. Zbytočne by si sa v ňom ďalej trápila.

Toleruješ aj veci, ktoré by si nemala

Nechávaš sa obmäkčiť a prepáčiš aj veci, ktoré nie sú zrovna s kostolným poriadkom. Priateľom toleruješ nedochvíľnosť, klamstvá alebo iné veci, ktoré v takomto vzťahu nemajú čo hľadať.

Ospravedlňuješ ich správanie

Nielen, že im to všetko toleruješ, ale ešte takéto správanie aj ospravedlňuješ. Vždy si nájdeš nejakú výhovorku na to, prečo sa správali tak, ako sa správali. Nechceš si priznať, že sa s tebou iba zahrávajú a radšej to vezmeš na seba.

Zradili tvoju dôveru

Prezradili o tebe veci, ktoré si im povedala ako tajomstvo alebo ťa nechali v štichu, keď si to najviac potrebovala. Jednoducho sa na nich viac nedokážeš spoľahnúť a tvoja dôvera je naštrbená.

Nerozumiete si tak, ako kedysi

Už sa nemáte poriadne ani o čom rozprávať a nedokážete sa dohodnúť na žiadnom spoločnom programe. Proste sa od seba vzďaľujete a už si nerozumiete ako kedysi. Ani nepamätáš, kedy si s nimi prerozprávala celý večer ako za starých dobrých čias. Teraz sú vaše konverzácie plytké a takmer o ničom.

Priateľstvo je jednostranné

A, žiaľ, hlavne z tvojej strany. Ty tu pre nich musíš byť k dispozícii kedykoľvek, no oni tu pre teba nie sú skoro nikdy. To isté platí o pomoci alebo konverzácii. Oni sa ozvú len vtedy, keď niečo potrebujú, aj keď vidíš, že sú online.

Partia správnych ľudí
zdroj: Unsplash/Felix Rostig

Cítiš sa pri nich zle a vyčerpane

Priateľstvo nie je skutočné ani v tom prípade, ak sa v ich prítomnosti cítiš zle. Tieto pocity pretrvávajú aj po rozlúčení. Si z nich unavená a vyčerpaná, pretože svoj pesimizmus prenášajú na teba. Nedokážu zniesť, že by si mohla byť aj šťastná, tak takto sabotujú tvoju radosť.

Ak sa to týka naozaj aj teba, čo najskôr takéto toxické a falošné priateľstvo ukonči. Aj keď to nebude najjednoduchšie, uľaví sa ti.

V našom predošlom článku nájdeš aj 7 znakov, že si príliš dobrá a tvoje okolie ťa iba využíva. Daj si pozor, aby si sa nenašla aj v tých riadkoch. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife