Nedal si mi to kruté a rázne -Zbohom-, ktoré človek nečaká a ostane po ňom len nemo stáť. Také to nečakané -Donevidenia-, pri ktorom ti na pár sekúnd vyletí všetko z hlavy, pri ktorom si stále neuvedomuješ pravdu a čakáš, kedy na Teba vyskočí premotivovaný moderátor s kamerou, že si ďalšou obeťou neuveriteľne vydareného vtípku. Žiadny moderátor, žiadna kamera…stojíš tam len ty s prázdnou hlavou odopierajúcou si pravdu a vedľa teba pohodený tvoj doterajší svet. Svet, ktorý sa budoval spoločne za účelom spoločne ho žiť.

Ty si však bol iný. Ušetril si ma tohto celého. Žiadny šok, len niekoľko mesačná príprava na ten deň D, keď si definitívne odišiel z môjho života.

Z môjho života a z nášho žitia. 

pexels.com

Ďakujem Ti za to, že si nemal to srdce oznámiť mi to nepripravenej. Veď prestať ľúbiť, to sa stáva…ďakujem Ti za to, že si mi ešte niekoľko mesiacov v správach na dobrú noc písal presný opak. Že si ma bozkával a hladkal po tom, čo tvojimi rukami predošlú noc prešla iná. Že si sa mi niekoľko dní neozýval, no napokon tá správa pípla. Ďakujem Ti, že bola plná nadávok a urážok, lebo si mal práve náladu zahrať sa s mojou doráňanou dušou. Zvládla to doteraz, zvládne to ešte niekoľkokrát. Ďakujem Ti, že si sa mi potom ospravedlnil, lebo áno, chápem… mal si toho veľa.

Chápem, že je stresujúce žiť viac životov naraz a pri tom pôsobiť férovo.

Netušil si, že napriek všetkým tým maskám, ktoré si pri mne používal, som už dávno cítila koniec. Vedela som, že už mi dávno nepatríš. Že si len slaboch, ktorý ani sám nevie, čo chce. Skrátka si len nedokázal povedať pravdu, lebo si vedel, že stratíš niekoho, pre koho si celý svet.  Nebol si si istý, či sa ešte nejaká taká nájde. Bola som len poistkou. A ja Ti za to, láska moja bývalá, úprimne ďakujem.

Ďakujem Ti za to, že si ma neopustil nepripravenú a plnú ideálov o Tebe. Lúčila som sa s Tebou niekoľko nekonečných mesiacov, lebo…

…odchádzal si príliš dlho.

A hoci tu teraz stojím zlomená a pri nohách mi leží náš porozhadzovaný svet, o ktorý už nemáš záujem, nečakám moderátora a skrytú kameru. Viem, že to nie je vtip. Nebolí to silno a intenzívne, nie je to šok. Bolí to už dlho a ja som si už na tú bolesť zvykla. Viem, aký liek mi ju na chvíľu dokáže zmierniť. Viem už s ňou žiť.

pexels.com

Nie, ty si ma neľúbil. Nie, ty si sa nesnažil neublížiť. Bol si len jednoduchý sebec mysliaci na seba.

A ja Ti za to ďakujem, pretože oddnes viem, že až to raz úplne prebolí, nebude mi za nami ľúto. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.