Tvoje šťastie závisí len od teba. Nie od tvojej rodiny, nie od kamarátov, ani od tvojej milovanej polovičky. Život je beh na dlhú trať. Ale je to výlučne TVOJ beh. Občas je tŕnistý, inokedy svieti slnko. Veľakrát si ho komplikuješ nepodstatnými vecami.

zdroj: unsplash.com

Vraciaš sa ku svojej minulosti

Koľko problémov by prestalo existovať, keby niektorí ľudia prestali žiť vo svojej minulosti. Minulosť je ako dočítaná kniha.

Vieš ako sa začala, vieš akú mala zápletku a vieš ako SKONČILA. Najpodstatnejšia vec. Skončila. Zvyčajne dočítaš knihu a nemáš potrebu prejsť si tými 350 stranami odznova. Nič sa v nej nezmení. Hlavný hrdina nezmení svoje správanie. Minulosť ti už nič nové neprinesie. Len zbytočne trápiš a ničíš samú seba s vierou, že príbeh bude tentokrát iný.

zdroj: unsplash.com

Stretávaš sa s toxickými ľuďmi 

Znie to smiešne. Ako môže byť vôbec pre teba niekto toxický ? Je nasiaknutý jedom na myši ? Ide o veľmi jednoduchý princíp. Pokiaľ, chceš žiť pozitívne, stretávaj sa s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Nechaj ísť svojou cestou ľudí, ktorí nemajú nič iné na práci len sa zaoberať životom iných. Ktorí, neustále riešia svoje nepodstatné problémy. Takíto ľudia nemajú svoj vlastný život. Nemajú plány do budúcnosti ani žiadne, väčšie ambície. Uvidíš ako sa ti zmení nálada, keď  ich vymažeš zo svojho friend listu. Bude ti oveľa lepšie.

zdroj: unsplash.com

Snažíš sa udržiavať pri živote niečo, čo nefunguje 

Kamarátstva. Vzťahy. Čokoľvek. Nerobí ťa to šťastnou ? Odíď. Nechaj to tak. Máš iba 1 život. 1 príbeh. Nebude ich viac. Nebude žiadna repríza. Vzťahy ťa majú robiť šťastnou. Mali by byť plné smiechu, elánu zo života, spontánnych výletov, bláznivých nápadov… Nie trápenia, bolesti, smútku a sĺz. A ty, by si si natoľko mala vážiť samú seba, že nikomu nedovolíš aby ti spravil niečo také. Ani jeden človek nestojí za to aby si kvôli nemu trápila svoje vnútro. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.