Opäť je tu jeseň. Teplé letné dni postupne nahrádzajú daždivé a veterné. Kým v lete si riešila, ktoré plavky vypálila na fotografiách z dovolenky najlepšie, momentálne riešiš, či ťa sukňa do školy bude stáť týždeň pitia brusnicového čaju. Nečudo, že sa naša nálada hompáľa ako list vo vetre.

Jeseň, raj influencerov

Áno, všetky tie fotografie s originálnym dáždnikom, v krásnom novom kabáte alebo pri kope farebného lístia sú naozaj kúzelné. Lenže, keď na teba útočia z každej strany tri mesiace v kuse, môže ti to začať liezť na nervy. Neviem ako to prežívajú pracujúci ľudia, ale ja ako študentka naozaj ťažko prežívam návrat do školy. Skoré ranné vstávanie, kopu úloh a totálnu zmenu režimu tiež považujem za poriadny náklad. Avšak, keď v storkách vidím, že to moji blízki vidia úplne rovnako, dáva mi to istý pocit spolupatričnosti.

Súvisia spolu jeseň a naša zlá nálada?

Nemyslím si, že by bolo odo mňa fér za výkyvy nálady obviňovať práve jeseň. Lenže ako žena si viem priznať, že mám problém, si niečo priznať a je omnoho jednoduchšie zhodiť moje nálady na hormóny, počasie, školu či ľudí okolo mňa. Len nech je za to zodpovedný niekto iný. No a čo, že to nie je správne, ja to tak cítim a hotovo. Ak by sme robili všetko len správne, o čom by náš život vlastne bol? Bola by to nuda. Radšej nech je môj život paletou rôznych trapasov a nedorozumení ako uhladených dokonalých scén. Veď to ma vlastne robí mnou.

Naša nálada má vplyv na naše okolie

Či sa nám to páči,alebo nie, je to tak. To, ako sme sa v daný deň vyspali, dokáže ovplyvniť všetkých okolo nás. Iste ste si už všimli, že keď vojdete do kancelárie či triedy usmiata od ucha k uchu a zaželáte všetkým „dobré ráno“, pousmejú sa. Avšak, ak vojdete celá namosúrená a odnesie si to hneď prvý človek, ktorý vám vojde do rany, ľudia vás radšej obchádzajú. To, ako sa správame a aká nálada nás v daný deň sprevádza, neovplyvňuje iba náš deň. Nemám rada falošných ľudí a umelé úsmevy. Len sa snažím povedať, že aj keď máme náladu ďaleko pod bodom mrazu, mali by sme sa snažiť spracovať to najmä sami so sebou, nie s celým našim okolím.

Nevnímam jeseň ako symbol depresie. Skôr si myslím, že je obdobím zmeny, ktorú je pre nás o niečo ťažšie prijať. Z letného leňošenia sa od nás očakáva produktivita a to nie je jednoduché takmer pre nikoho. Skúsme to prekonávať s úsmevom a zlepšovať tak tento čas ľuďom okolo nás.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.