instagram.com/couplegoals

Láska na prvý pohľad by mala vyzerať asi takto. Ideš po ulici, sedíš v bare alebo kráčaš po pláži v čase západu Slnka a zrazu bum, v tvojom zornom uhle sa ocitne on. Princ na Bielom koni, pri ktorom už teraz cítiš, že je to tvoja životná láska.

Stačí ti jediný pohľad, aby si vedela, že po boku tohto chlapa by si si dokázala predstaviť zvyšok života.  On to samozrejme cíti úplne rovnako a čo viac.. akonáhle sa spolu začnete rozprávať, vaše osobnosti, duše a osudy do seba celkom prirodzene zapadnú. A tebe zrazu všetko dáva zmysel a máš pocit, že už viac nechceš tomuto uniknúť.

Takže, skutočne existuje niečo takéto a môže byť základom pre dlhodobý vzťah, alebo ide len o výmysel romantikov? Poďme sa pozrieť, čo na to hovoria odborníci.

Vzťahová expertka Jillian Weiss má v tom celkom jasno. Podľa nej veľmi dobrým príkladom je práve láska na prvý pohľad  medzi Carlou Bruni a bývalým francúzskym prezidentom Nicolasom Sarkozym. Bývalá topmodelka v televízii CNBC uviedla, že stačil jediný pohľad a pocítila vášeň, akú nikdy v živote nezažila.

Po deviatich týždňoch sa brali. Čím teda jasne dala najavo, že niečo na láske na prvý pohľad predsa len bude a nie je to len sladký výmysel beznádejných romantikov.

Ďalej uvádza, že sa na pocite zamilovanosti podieľa dvanásť oblastí mozgu a zamilovanosť je z hľadiska chemického zloženia veľmi podobná pocitom, ktorí zažívajú ľudia po požití kokaínu. Dodáva, na to, aby si pocítila lásku na prvý pohľad, stačí len 0,2 sekundy vizuálneho kontaktu.

Počas tejto doby dôjde k dramatickému vzostupu hladiny dopamínu, oxytocínu, adrenalínu, vazopresínu a ďalším zložitým chemickým procesom v mozgu. Výsledkom toho je pocit eufórie, ktorý poznáme pod menom láska. Takže láska na prvý pohľad je vlastne niečo, čo potvrdila i samotná veda. Veľmi zaujímavé… Nemyslíš? Tak čo, už si stretla svojho princa?

Zdroj: Bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating