pexels.com

Poznáš ženu, ktorá je krásna, ale nikoho si k sebe nepripúšťa? Vieš, že vie byť milá a láskavá. Dokáže sa pre iných obetovať, záleží jej na ľuďoch. Ak je to v jej silách, pomôže. No v spoločnosti a partnerských vzťahoch je rezervovaná a strohá?

Niektorí tvrdia, že jej srdce je z kameňa, iní že z ľadu. Buď svoje srdce dokáže roztopiť sama alebo čaká na niekoho, kto to dokáže spraviť za ňu. Možno sa to týka aj priamo teba.

Zlomil ti srdce a ty nevieš ako ďalej. Ľúbila si a stratila. No nevraví jeden citát práve to, že je lepšie milovať a stratiť ako nemilovať vôbec? Veď láska je tak krásna. Je to ten najsilnejší a najkrajší cit. Láska prenáša aj hory. V časoch vojny práve láska motivovala ľudí prežiť. Pre lásku sú ľudia schopní neuveriteľných činov a obetí. Sme predsa stvorení z lásky a pre lásku.

zdroj: pexels.com

Má rôzne podoby. Poznáme lásku partnerskú, rodinnú, k prírode, k zvieratám, k samým sebe. Táto láska je asi najdôležitejšia. Ako môžeme milovať niekoho iného, ak nemilujeme seba? Nemusí to byť narcistická láska. Ale je dôležité poznať svoje prednosti a byť na svoje úspechy patrične hrdá. Možno aj pre tvoje predsudky a komplexy tvoje srdce skamenelo. Sme ľudia a robíme chyby. To, že si sa zmýlila ešte neznamená, že si nemožná.

Každý z nás občas niečo pokazí. A necítiš sa krásna? Hlúposť. Krása je absolútne subjektívna a na každú z nás niekde čaká spriaznená duša. Nejaký ten faldík navyše, veľký nos či odstávajúce uší netvoria prekážku. Nenechaj strach vytvárať kameň okolo tvojho srdca.

zdroj: unsplash.com

Potom sú tu skúsenosti. Máš strach, že ťa odmietne, lebo si neskúsená. Bojíš sa, že niečo pokazíš. No a?! Stane sa. Niečo pokazíš, poučíš sa z toho a ideš ďalej. V živote sa neustále niečo učíme. O čom by bol život, ak by sme sa nemohli učiť na našich vlastných chybách. Veď je práve o tom.

Neuzatváraj svoje srdce pred svetom. Ak si to urobila, opäť ho otvor. Viem, že si sa popálila. Chápem, že máš strach. To máme všetci. Uvedom si však, že keď svoje srdce budeš chrániť pred zlými emóciami, chrániš ho aj pred tými dobrými. Síce sa nezraníš, ale prichádzaš aj o všetko to krásne. Cítiš sa zranená, no nech je tvoje srdce zlomené akokoľvek, dokážeš ho zlepiť. Ja viem, že to dokážeš. Ak potrebuješ čas, dopraj si ho. No nečakaj pridlho, lebo tvoja láska na teba čaká.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife