Photo by Thomas Ward from Pexels

Ženy už odjakživa priťahujú viac dominantní chlapi. Takí mužní jedinci, ktorí sú sebaistí, neodolateľní, robia rázne rozhodnutia a nenechajú so sebou manipulovať. Z ich charizmy vyžaruje niečo, čo mnohé ženy podvedome láka. Prečo je to tak?

Skôr, ako si povieme o týchto dôvodoch, mala by si si uvedomiť, že medzi zdravou dominanciou a manipulatívnom agresivitou je veľký rozdiel. Pretože mať doma chlapa, ktorý ti svojím správaním psychicky ubližuje, už nie je v poriadku.

1. „Zlí chlapci“ sú neodolateľní

Dominantní muži sú radi stredobodom pozornosti. Preto často dbajú aj na svoj zovňajšok, keďže nechcú byť v dave s inými chlapmi. Častokrát sa obliekajú extravagantnejšie, rebelsky či štýlovo, neboja sa tetovaní, upravujú si vlasy, a sú si vedomí svojho šarmu. To všetko im zvyšuje sebavedomie, ktoré ženy veľmi priťahuje. Uloviť si zlého chlapca aspoň na jednu noc je tajným snom mnohých žien.

2. Dokážu robiť rozhodnutia za oboch

Hovorí sa, že ak nemáme veľa starostí, náš život je ľahší a šťastnejší. Logicky. Preto je skvelé, ak máme v partnerovi aj človeka, ktorý sa v prípade potreby dokáže o všetko postarať aj sám. Takého, ktorý dokáže vymyslieť program, vyriešiť problém, zariadiť dôležité veci. Takého, ktorý sa o ženu postará. Práve tieto vlastnosti má dominantný chlap. Nečaká na to, že niekto niečo spraví za neho a ani sa nebojí robiť rozhodnutia za oboch. A to je to, čo ženy milujú. Keď nemajú na krku chlapa, ktorý sa v domácnosti správa ako dieťa, ktoré sa nechá obskakovať, ale keď majú chlapa, pri ktorom si môžu spokojne vydýchnuť.

3. „Milí chlapci“ sú nudní

Buď úprimná. Ak by si si mala vyraziť na noc s chlapom, ktorý vyzerá ako „kockáč“ a trvalo mu roky, kým ťa pozval na rande, alebo s tým neodolateľným susedom, ktorý na teba žmurká z motorky, ktorého by si si vybrala? Určite motorkára! Dobrí chlapci sú skvelí manželia, no dovtedy sú pre ženy nudní jedinci. V posteli nás viac priťahujú dominanté typy mužov. Pri nich máš pocit, že sa nudiť nikdy nebudeš.

4. Odzrkadlenie detstva

Naše správanie častokrát súvisí so skúsenosťami z detstva. To, ako si bola vychovávaná, a aký si mala vzťah s otcom, môže spôsobovať, že ťa priťahujú presne takí muži, ktorí tvoje spomienky odzrkadľujú. Ak mal tvoj rodič dominantné správanie, zvykneš si na to tak, že ho budeš podvedome hľadať aj v dospelosti. Tvoja poddajná povaha potrebuje niekoho, kto ju bude viesť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating