instagram.com/ryankenttaylor & instagram.com/therepproject

Nový šesťdielny seriál o alternatívnej medicíne Goop Lab, za ktorým stojí americká herečka Gwyneth Paltrow a ktorý minulý týždeň sprístupnila spoločnosť Netflix, je jeden veľký podvod a predstavuje „vážne zdravotné riziko“ pre verejnosť.

Na konferencii v Oxforde to v piatok vyhlásil dlhoročný riaditeľ britskej Národnej zdravotnej služby (NHS) Simon Stevens. Hoci Netflix uvádza, že cieľom programu je „zabávať a nie poskytovať zdravotné poradenstvo“, podľa Stevensa Patrow takýmto „zábavným“ spôsobom šíri dezinformácie, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné.

Názov seriálu Goop Lab je odvodený od značky Goop, ktorú Paltrow založila v roku 2008. Pôvodne pod týmto názvom iba rozosielala informácie o rôznych ezoterických technikách svojim známym, postupne pridávala ďalšie aktivity od vydávania časopisu cez predaj rôznych pomôcok a módnych doplnkov až po organizáciu takzvaných „wellness summits“, na ktorých vystupujú okrem iných aj jej herecké kolegyne ako Meg Ryan či Drew Barrymore.

Hlavný slogan spoločnosti znie „Vyživuj vnútorný aspekt“ a mnohé z ňou prezentovaných tém a predávaných produktov sa točia okolo vagíny. Herečka napríklad dlhé roky propaguje teóriu o údajných výborných zdravotných účinkoch naparovania vagíny nad horúcou vodou.

Firma Gwyneth Paltrow tiež predáva takzvané „vaginálne vajíčka“, oblé predmety, ktoré si má žena vkladať do vagíny, a ktoré majú údajne blahodárne zdravotné účinky.

Zatiaľ posledným produktom firmy Goop v tomto „segmente“ sú voňavé sviečky, na ktorých je napísané „Toto vonia ako moja vagína“. Paltrow tento svojrázny výrobok uviedla na trh pred dvoma týždňami, zakrátko sa beznádejne vypredal a momentálne sa jeden kus takejto sviečky predáva na internetových bazároch za cenu okolo 250 dolárov (v prepočte približne 225 eur).

 

Zdroj: bbc.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News