Povedať zbohom milovanej osobe, s ktorou si si bola kedysi blízka je naozaj ťažké. Každá z nás si tým v živote prešla a veľa z nás to ešte v živote čaká. Keď to príde, je to veľmi zdrvujúce, no ver, že bude lepšie. Maj na pamäti najmä týchto 8 vecí, ktoré jednoducho musíš akceptovať. Potom bude všetko ľahšie.

Nájde sa pre teba niekto lepší 

Viem, že toto asi nie je to, čo chceš počuť, ale ver tomu. Ak človek, ktorého si milovala urobil chybu a ublížil ti, nebol to najlepšie pre teba. Pretože niekto, kto ťa miluje ti neublíži.

Pravdepodobne to skončilo ešte skôr, ako bol koniec 

Niekedy ťa rozchod oslepí. Ale podľa skúseností rozchod len ukončil niečo, čo už bolo dávno nefunkčné.

Bolesť znamená, že si aspoň niečo vyskúšala a milovala 

Viem, že sa ti nepáči, koľko bolesti teraz cítiš, ale to riziko stojí vždy za to. Môžeš si povedať, že si niekoho úprimne milovala – pretože mnohí ľudia to nikdy nezažijú.

Zmeň seba, nie jeho

Po rozchode sa chceme zmeniť. Chceme sa zlepšovať, vždy chceme, aby to daná osoba ľutovala. Ale dostaň sa do bodu, kedy budeš psychicky ďaleko za ním, a aj keď sa bude chcieť vrátiť, odmietni ho.

Nedovoľ, aby ti bolesť zakazovala dôveru 

Toto je veľmi dôležité, pretože to bude ovplyvňovať tvoje budúce vzťahy. Nedovoľ, aby si hneď myslela na to najhoršie, skús mať srdce aj napriek všetkému otvorené.

Vymaž si ho zo sociálnych sietí 

Je to iste veľmi dramatický krok, ale ak vždy kontroluješ jeho profil, jeho fotky a príspevky, keď sa prihlásiš, musíš to zmeniť.  A ver mi, bude to bolieť viac, ak jedného dňa zistíš, že to on urobil ako prvý.

Znova budeš milovať 

Nemysli si, že jeho si milovala tak, ako už nikoho iného milovať nebudeš. Pretože každý vzťah je iný a každý človek je odlišný. Ak niekoho veľmi miluješ, naučila si sa milovať úprimne. Ale ver mi, že ďalší človek, ktorého budeš milovať, ťa naučí milovať ešte hlbšie a dokonca ti tú lásku aj vráti.

Rozchod ťa naučí, čo chceš od ďalšieho priateľa 

Naučí ťa, čo by si mala hľadať. Lepšie si roztriediš myšlienky, utriediš si v hlave, čo chceš a čo nechceš. Naučíš sa, že aj ty máš vysokú hodnotu a spoznáš svoje štandardy pri hľadaní partnera.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.