Si dievča, ktoré je tu vždy pre ostatných. Si „vždy po ruke“. Vždy zdvihneš telefón a pokojným hlasom povieš: „to je v poriadku, počúvam.“ Vždy si tá usmievavá, dobrá, chápavá, obetavá a milujúca ženská, ktorá je skvelou priateľkou a bútľavou vŕbou. Si tu vždy pre každého a taktiež nedokážeš povedať nie.

No myslí niekto aj na teba? Čo keď momentálne ty potrebuješ tu najväčšiu pomoc, no nikto ti ju neposkytne? Čo keď si na všetko sama? Ak hovoríš, že si silná a ty pomoc nepotrebuješ, je to hlúposť. Každý ju potrebujeme a každý chceme, aby nás niekto mal rád a zaujímal sa o to, aký máme deň. Je jedno, či je to náš partner alebo najlepšia kamarátka, vždy chceme niekoho, kto nás podrží v ťažkých chvíľach.

Ako sa cíti dievča, ktoré skutočne potrebuje pomoc? 

Niekedy dievča, ktoré je tu pre každého aj o 3 ráno chce, aby aj niekto druhý zdvihol v noci telefón a povedal jej: „V pohode, hovor. Čo sa stalo?“

zdroj: unsplash.com

 

Možno to dievča, ktoré sa najviac usmieva, najviac trpí. Možno to dievča, ktoré pomáha všetkým na okolo, tiež potrebuje pomoc. Utiera slzy druhým, no niekedy tiež sama potrebuje kapesník a objatie iného. Možno sa na tomto svete cíti sama a nedocenená, aj keď to nedáva najavo.

Bútľavé vŕby sú ľudia, ktorí toho veľa znesú, počúvajú názory a nálady druhých, no len málokedy žiadajú o pomoc a málokedy hovoria o svojich problémoch. Naučme sa však vnímať to, že aj títo ľudia si zaslúžia byť vypočutí a chápaní.

Niekedy to dievča len potrebuje pomoc a niekoho, pri kom by sa cítila rešpektovaná. Potrebuje len počuť, že tiež je tu niekto pre ňu a záleží mu na ňom.

To dievča je názoru, že nič nie je dôležitejšie, ako ľudská empatia a pochopenie toho druhého. Sme tu jeden pre druhého, no niekedy sa len tak tvárime a zabúdame na tých, ktorí nám neustále pomáhajú a zaujímajú sa o nás. Sme tu aj my pre nich?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.