Photo by sergio souza on Unsplash

V živote zažívame rôzne míľniky. Nástup do škôlky či školy. Maturita. Stužková. Prvá láska. Prvý bozk. Sťahovanie od rodičov či prvá práca. Jeseň je koncom letných prázdnin. A začiatkom nových životných krokov. Tí z nás, ktorí sú ešte školopovinní o tom vedia svoje, a tí čo nie, zaiste si na to pamätajú. Bolo to ťažké, ale i krásne.

Najkrajšie obdobie života?

Prvá veta, ktorú si vypočujete ako prvák na akomkoľvek type školy.  Vlastne je to prvá veta, ktorú poviete komukoľvek ako absolvent. Lenže ono by to nebol taký ten správny začiatok, keby to nebolo ťažké. Hodia vás do vody a čakajú, že ich ohúrite akrobatickými kreáciami.

Možno áno, ale kým prídete na to, ako to vlastne máte urobiť, čas sa pohne neúprosne vpred. Je úplne jedno, či nastúpite do škôlky alebo na vysokú školu, kým sa naučíte ako to funguje a nájdete si okruh priateľov, chvíľu to potrvá.

A keď si na to všetko zvyknete, naučíte sa to akceptovať a začnete sa cítiť komfortne, ono to vlastne celé skončí.

View this post on Instagram

Haló? 😳 #somidealista #somidealistka

A post shared by Som Idealista (@somidealista) on

Hanblivé zoznámenie

To ja osobne nepoznám. Som typ človeka, ktorý už dopredu vie, že sa mu pred danou osobou na 100% stane nejaký trapas. Takže mi nerobí absolútne žiaden problém prísť kamkoľvek a zoznamovať sa. Lenže to neplatí pre každého.

Mnohí z nás sú introverti, hanbia sa alebo jednoducho nie sú ten typ, ktorý druhého osloví ako prvý. A to je v poriadku. Pretože tie ľady časom povolia. Neviem, či to poznáte aj vy, ale ja sa veľmi často stretávam s tým, že ľudia zo začiatku ešte „hrajú formu“. Aj to časom povolí a okruh nových kamarátov sa značne preriedi, čo je podľa mňa tiež dobré. Mali by sme poznať pravé tváre našich blízkych.

Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku

Vždy, keď sa na niečo sťažujem, dostanem od môjho ocka túto radu. Odmalička. Táto veta v sebe ukrýva viac pravdy, ako sa na prvý pohľad zdá. Keby vždy všetko išlo hladko, nikdy by sme nepochopili pravú hodnotu vecí.

Keď to ťažké následne prekonáme, môžeme si naplno užiť výsledok našej práce. Len sa nesmieme vzdať. Všetko čo za niečo stojí niečo stojí. Nezabúdajme na to. To, že nám život postaví do cesty zopár prekážok neznamená, že to nezvládneme.

Motivačná vsuvka

Niekedy sa sami seba pýtame, či sme sa dobre rozhodli. Pretože nevidíme budúcnosť, nevieme ako veci dopadnú. Za jeden deň urobíme aj tisíc rozhodnutí. Aj to čo si oblečiete alebo či sa napijete, sú rozhodnutia.

Život, aký žijete teraz, je výsledkom rozhodnutí, ktoré ste urobili v minulosti.

Nezabúdajte na to. Robiť chyby je ľudské. Padnúť na dno je ľudské. Ale ostať na ňom a ľutovať sa, je detinské. Vždy je tu šanca začať odznova. A aj keď to bude ťažké, želám vám, aby sa vám to podarilo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife