Photo by Luis Fernandes from Pexels

Jeden deň si dokonalý partner, ďalší deň sa správaš ako idiot. Nálady striedaš častejšie ako ponožky a ja ich nestíham sledovať. Tvrdíš, že si dokonalá voľba pre mňa, ale je to skutočne tak? Skúsila som už všetko. Vyznania lásky, hádzanie tanierami, slzy, ale nič nepomohlo.

Nesnažím sa ťa zmeniť. Si, aký si. Niekedy mám pocit, že sa v tebe nachádza psychopat s tvárou gentlmena. Spoznali sme sa v tom najnevhodnejšom čase. Porozchodové vzťahy sú len náplasťou na bolesť. Príde deň, keď budete musieť náplasť strhnúť a vaše city vyjdú na povrch. Nebude to nič príjemné. Sedíte s najlepšou kamoškou na víne a rozprávate jej, ako vám váš partner strašne lezie na nervy. Niekedy máte sto chutí tresknúť dverami a už sa viac nevracať. Neodpísať na správy, nezdvihnúť mobil, vymazať si ho z facebooku a zabudnúť na to, že existoval.

Ale tak to nefunguje. Môžete sa snažiť akokoľvek, stále ho budete milovať. Stane sa súčasťou vášho života skôr, ako si stihneme uvedomiť, že ste sa doňho zamilovali. Vaše myšlienky budú patriť len jemu. Môže povedať alebo urobiť čokoľvek, stále ho budete milovať. Srdcu nerozkážete. Nepomáhajú ani zoznamy jeho zlých vlastností. Uvedomujete si, že takto to ďalej nejde. Beznádejne ste sa doňho zamilovali a odpustíte mu všetko.

Nepoznáte hranice a on ich nepozná tiež. Môže vám doniesť kvety, hovoriť vám aká ste úžasná, ale nič to nezmení na tom, čo urobil. Ublížil vám toľkokrát, že ste to prestali počítať. Časom ste začali ignorovať nevinné hádky a uzavreli sa do seba. Toxické vzťahy sú všade navôkol a vy už ani neviete ako vyzerá normálny vzťah. Zamotávate sa do svojich pocitov a prestávate racionálne myslieť. Ak vám ublížil raz, urobí to znova. Ak vám zlomil srdce, urobí to znova. Ak vás podviedol, urobí to znova. Niekedy láska prosto nestačí k tomu, aby si bola šťastná. Jedine ty sa môžeš dostať z takého vzťahu a je to len na tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating