pexels.com

Občas si vravím, či to všetko vôbec má zmysel.

Či má zmysel, písať všetky tie články, či ich vôbec niekto číta a či ich vôbec niekto vidí. Či vidí a pochopí to, čo chcem povedať. Čo chcem povedať, ale nemôžem, tak to píšem.

No potom mi príde správa a ja viem, že to, čo robím, má ten najlepší zmysel. Má to zmysel. Má to zmysel vtedy, keď to pomôže. Tebe, iným, jej, jemu, mne… Čo i len jednej osobe.

A preto, preto ti chcem dnes napísať, nech to nevzdávaš. Nevzdávaj to s tým mužom, pretože aj to môže mať zmysel. A ak ťa bude skutočne milovať a chcieť, vyvinie to úsilie a bude s tebou. Bude mať o teba záujem a bude ti dávať svoj čas, lásku a pozornosť.

Na svete je toľko veľa zlomených sŕdc len preto, že ľudia sa príliš často a skoro vzdali. Vzdali sa nádeje, že aj oni majú právo na šťastný koniec. Alebo na šťastný začiatok?

Preto pamätaj, má zmysel čokoľvek, čo robíš. Nemysli si, že si premrhala polovičku roka len preto, že ti niečo nevyšlo. Rozosmiala si niekoho? Pomohla si niekomu? Zlepšila si niekomu deň? Urobila si niečo, kedy si musela vystúpiť z komfortnej zóny? Pozvala si niekoho na kávu? Prečítala si si nejakú knihu? Spoznala si nových ľudí a nové miesta? 

Gratulujem ti, pretože si nič nezmeškala. Nič si nepremrhala. Nevzdala si to a prišla si až sem.

Občas myslím na tých ľudí, ktorí sa aj v dave spoločnosti cítia sami, ktorí sa necítia milovaní, aj keď sú vo vzťahu. A potom, potom si uvedomím, aké mám šťastie, že môžem robiť to, čo ma napĺňa a milujem to. Že môžem byť svetlom a svietiť.

zdroj: pexels.com

Pretože aj ty, ak chcieš v niekom rozpáliť oheň a ak chceš niekoho milovať, musíš vedieť horieť a musíš vedieť rozdávať lásku.

Preto to nevzdávaj. Na svete existuje toľko veľa vecí, ktoré stoja za to, aby si bojovala.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife