Photo by Ryan Moreno on Unsplash.com

Uzdravenie sa z bolesti je dlhý proces. Je to tŕnistá cesta, na ktorej neexistuje správny spôsob, ako sa čo najrýchlejšie vyliečiť alebo zabudnúť. A to by si ani nemala robiť. Nemala by si zabúdať na najhlbšiu bolesť, pretože práve tá z teba urobila človeka, ktorým si dnes. Zranila tvoje ja, ale taktiež ťa naučila ako prežiť a bojovať za svoje šťastie.

Uzdravenie znamená, že si spomenieš na všetko, čo sa ti stalo, ale už ti to neublíži. Pozrieš sa na ľudí, ktorí ti ublížili a nebudeš nič cítiť. Už nemajú takú silu zničiť tvoj život. Prekonala si svojich vlastných démonov strachu. Odišla si od ich toxickej lásky a pochopila si, že aj keď to niekedy zo začiatku bolí, bez nich ti bude lepšie. To je dôvod, prečo si pochopila aj to, že niektorí ľudia nezostávajú v tvojom živote nastálo.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Photo by Ryan Moreno on Unsplash.com

Niektoré zlomené kúsky z tvojho srdca už nikdy nebudú rovnaké, ale môžeš sa ich pokúsiť zlepiť a spraviť z nich ešte lepšie časti tvojej osoby. Nemôžeš strácať nádej aj napriek tomu, že si zažila dno. Uzdravenie znamená práve to, že sa nebojíš bolesti, pretože vieš, že od toho dna sa odrazíš naspäť a vstaneš. Z dna sa vrátiš ako silná žena, ktorá bude rozprávať bolestivé príbehy s pokorou a ponaučením.

Avšak, nepočúvaj ľudí, ktorí od teba žiadajú, aby si na bolesť zabudla. Aby si zabudla na tvoje problémy. Predsa nemôžeš zabudnúť na to, čo ťa navždy poznačilo a zmenilo. Nemôžeš zabudnúť na niekoho, kto pre teba znamenal celý svet.

Uzdravenie sa z bolesti neznamená zabudnúť, znamená to zapamätať si všetko takým spôsobom, aby to z teba urobilo lepšiu osobu.

Stále dokážeš milovať. Stále dokážeš rozdávať. Stále dokážeš veriť. Bolesť v tvojom živote ťa nezastaví.

Uzdravovanie je len spomienka na to, že nič nie je tak silné, aby ťa to zlomilo. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife