unsplash.com

Správny krok alebo chyba ? V jeden večer, keď sme s kamarátkou popíjali víno a rozprávali sa o mojom rozchode  mi kamarátka navrhla jedno zaujímavé riešenie. Daj si rok pauzu od toho všetkého. Najprv som na ňu pozrela pohľadom, že prečo by som  to robila ale povedala som veď prečo nie ? Nemám čo stratiť.  Nakoniec som súhlasila. A ako vyzeral ten môj rok ?

zdroj: unsplash.com

Začiatok

Prvé tri mesiace tohto roka  boli dosť ťažké vzhľadom na to,že som bola čerstvo po rozchode. Viete si to prestaviť každá jedna, ktorá ste zažila rozchod. Potom nasledovali babské jazdy, ktoré som si veľmi užila. Chodenie do kina ,vymetanie barov,žurky……

Postupne som si zvykla na to ,že som znova sama a vytvorila som si svoj program, ktorý bol bohatý na obsah (začala som pravidelne cvičiť, do knižnice keďže som maniačka na knihy, venovala som sa potrebným veciam). Naučila som sa veľmi veľa hlavne vážiť si samú seba a nebyť s niekým len preto, že sa to odo mňa očakáva. Uvedomila som si, že niekedy potrebujeme byť sami.

Správny krok alebo chyba ?

Prečo by žena nemohla mať čas len tak pre seba ? Ten rok mi pomohol mnohé veci si uvedomiť. Nie som žiadne feministka ale som rada, že som si dopriala rok samoty,plný nových výziev a priateľstiev. Som vďačná ľuďom, čo ma podporujú a sú vždy pri mne. Vďaka nim sa posúvam dopredu a napredujem. Teraz som otvorená novým možnostiam.

zdroj: unsplash.com

Týmto článkom som chcela hlavne povedať to, že často krát sa mnohé bojíme opustiť to čo poznáme. Bojíme sa zmien. Lenže niekedy je veľmi dobre urobiť krok do neznáma skočiť a nebáť sa,ísť a urobiť to. Ja mám najbližšie naplánovanie cestovanie. Kam? To ešte neviem ale verím, že to bude fajn výzva. Rozmýšľam o možnostiach aj o takých, ktoré by som kedysi hneď zavrhla. Byť šťastným neznamená, že je všetko perfektné. Znamená to, že si sa rozhodol žiť život napriek všetkým jeho nedokonalostiam..

A preto …

choď von,

kúp si tie šaty, 

život je krásny ,

užívaj si, 

či si už sama alebo vo vzťahu.

 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating