Ako nestratiť samu seba vo vzťahu

Niektoré ženy sú schopné odovzdať sa celé svojmu partnerovi a pritom zabúdajú na seba a svoj život. Ide o jednu z najväčších chýb, akých sa môžeš dopustiť vo vzťahu, pretože skôr či neskôr ťa to dobehne. Ak chceš vedieť, nestratiť samu seba, no zároveň mať spokojného partnera po svojom boku, máme pre teba 5 tipov. 

Nezabúdaj na tom, že vzťah by mal byť vyrovnaný a obaja by sa mali snažiť rovnako. Nemôžeš zanedbávať svoj osobný život len kvôli tomu, že chceš zniesť modré z neba svojej polovičke.

dvojica sa objíma a usmieva
zdroj: Unsplash/Jonathan Borba

Zo začiatku sa mu to bude určite páčiť, no časom sa môže stať, že ho to prestane baviť a takúto stíhačku po svojom boku veľmi nebude chcieť. Prípadne tak nesamostatnú a závislú partnerku, ktorá bez neho nedokáže urobiť takmer nič.

Ak si myslíš, že sa tento problém týka aj teba, skús vyskúšať jeden z týchto 5 spôsobov, ako Mnohé ženy robia vo vzťahu chybu, že sa celé oddajú partnerovi a na seba zabúdajú.

Ako nestratiť samu seba a žiť plnohodnotný život?. Môžeš ísť na to postupne a začať iba s jedným tipom a postupne vyskúšať aj tie ďalšie. Môžeš si byť istá, že sa zmeny dočkáš veľmi rýchlo a môže to mať priaznivý dopad na tvoj vzťah.

Seba daj na prvé miesto

Aj keď sa ti to možno nebude páčiť, niekedy musíš byť aj vo vzťahu sebecká. Nemôžeš vždy myslieť na svojho partnera a klásť ho na prvé miesto pred všetko, čo je pre teba tiež dôležité. Aj ty si veľmi dôležitá a ak sa budeš zanedbávať, skôr či neskôr sa to odrazí na zhoršenej kvalite vzťahu alebo tvojom psychickom rozpoložení.

Vyhraď si určitý čas na seba. Ak chceš niečo urobiť, nezruš to len preto, že sa tvoj priateľ rozhodol pre nejaké iné aktivity. Niekedy musíš hovoriť aj „NIE“ a hlavne sa kvôli tomu nemôžeš cítiť zle.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating