Pexels/Anastasiya Lobanovskaya

Niekedy sa v našom živote objaví chvíľa, kedy máme jednoducho zlé obdobie. Čo je však horšie, často si to nechávame pre seba a druhým ľuďom sa s tým nezdôveríme. Chceš vedieť, či tvoj priateľ prežíva zrovna takéto dni a potreboval by pomoc?

U mužov je žiadosť o pomoc ešte zriedkavejšia, pretože to berú ako svoje zlyhanie. Nevedome ale môžu vysielať jasné signály, ktoré sú dôkazom toho, že sa s nimi niečo deje. Buď v takomto prípade ohľaduplná a snaž sa zistiť, o čo môže ísť. Následne ponúkni pomocnú ruku a vyvaruj sa rozkazovaniu a nevyžiadaným radám.

Veľké výkyvy nálad

Prvým neklamným znakom sú časté zmeny nálad. Chvíľu sedí skormútený, potom je zas rozzúrený a inokedy rozrušený. Dobrá nálada v tomto prípade zväčša absentuje. Niekedy svoju náladovosť dokonca nemusí vedieť ovládať a svoju frustráciu si bude chcieť vybiť na niekom inom, možno aj na tebe.

Nedokáže sa sústrediť

Ak mu niečo hovoríš, je duchom neprítomný. Vieme, že to chlapi bývajú často, no v takomto prípade sa nedokáže sústrediť na nič, ani na sledovanie televízie či šoférovanie. Premýšľa stále nad niečím iným a už podľa jeho výzoru tváre môžeš vidieť, že nie je v poriadku.

Problémy so spánkom

Pri takomto trápení sa často dostavia aj problémy so spánkom. Môžu vzniknúť dve situácie – buď tvoj priateľ nedokáže zaspať a celú noc sa len prehadzuje, alebo naopak, prespal by aj celý deň a má problém normálne fungovať.

Chce tráviť čas sám

Žiadne chodenie s kamarátmi na pivo, spoločná večera alebo návštevy rodičov. Najradšej by sa zatvoril do izby a bol v nej sám, dokonca aj bez teba. Chlapi sa pri takýchto situáciách často uzatvárajú do seba a myslia si, že sami problém vyriešia. Nachvíľu ho nechaj kľudne tak, no nie príliš dlho.

Problémy s komunikáciou

Pri rozhovore len odvrkne a na všetko odpovedá krátkymi úsečnými vetami. Nedvíha telefonáty, neodpisuje na správy a nechce mať s nikým nič spoločné.

Ak máš pocit, že presne niečo takéto tvoj partner teraz zažíva, naozaj mu ukáž, že mu chceš pomôcť. Nedobiedzaj do neho, no spracuj ho tak, aby sa ti otvoril a povedal ti, čo ho trápi. Spolu tak nájdete riešenie každej situácie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating