Niekedy sa to jednoducho stane. Možno ste spolu už príliš dlho na to, aby ste si užívali každú jednu spoločnú chvíľu a tak trochu ste skĺzli do stereotypu. Teraz máš pocit, že ste uviazli na mŕtvom bode a nevieš, ako sa pohnúť vpred.

Ak chceš, aby sa váš vzťah zlepšil, nebudeš na to stačiť ty sama. Vy obaja to musíte chcieť a v takom prípade sa s tým bude dať niečo urobiť.

Na začiatok máme pre teba 6 tipov, ktoré vám môžu pomôcť. Choďte na to pomaly a nechcite urobiť všetky zmeny naraz. Uvidíš, že časom sa váš vzťah zlepší a aj keď možno nebudeš mať taký pocit ako na začiatku, budeš spokojnejšie a šťastnejšia.

Pripomeňte si, prečo ste sa zaľúbili jeden do druhého

Toto bude možno náročná úloha, preto by ste jej mali venovať zvýšenú pozornosť. Obaja by ste sa mali zamyslieť, prečo ste sa do seba zaľúbili. Čo sa vám najviac páčilo na tom druhom? Ak to nechcete robiť ako klasický rozhovor, urobte si z toho menšiu hru.

Napíšte si tieto veci na papieriky a postupne jeden za druhým prečítajte. Možno budete prekvapení, v koľkých veciach sa zhodnete. A najdôležitejšie je, aby ste sa aspoň trochu správali tak, ako na začiatku. Robte tie veci, pre ktoré sa ten druhý do vás zamiloval.

Ak sa do teba zaľúbil, lebo si bola stále upravená a pekne oblečená, tak teraz mu asi nebude stačiť pohľad na teba v teplákoch. Aspoň raz za čas sa pre neho pekne nahoď a strávte pekný večer.

Podniknite niečo nezvyčajné

Každý večer trávite pri telke alebo dokonca každý robí niečo iné a venuje sa svojim veciam? Urobte aspoň raz za týždeň (mesiac) niečo inak. Choďte na miesta, kam nezvyknete chodievať, objednajte si jedlo, ktoré nezvyknete jedávať, prípadne si spolu niečo navarte.

Dôležité je, aby ste nerobili všetko rovnako, pretože tak vždy budete vedieť, čo máte čakať. Zober ho niekam na výlet alebo urob niečo, čo by naozaj nečakal.

Podporujte sa navzájom

Dôležité je, aby ste obaja cítili podporu toho druhého a je jedno, akej oblasti sa bude týkať. Máte nejaké sny, ktoré si chcete splniť? Alebo túžite po povýšení v robote? Prípadne sa chcete venovať novému koníčku? Nemusíte robiť úplne všetko spoločne, no je potrebné, aby ten druhý cítil podporu a aby sa nebál plniť si svoje túžby.

Zabudnite na staré zvyky a rutinu

Ako sme už spomenuli, dôležité je robiť veci inak. A dôležité je to aj v TOM prípade. Ak to robievate len v spálni a pomaly stále v rovnaký čas, okamžite to zmeňte. Na začiatok stačí, keď si zvolíte iné miesto, napríklad gauč, sprchu, kuchynskú linku.

Rutina v spálni býva najhoršou a často je dôvodom, prečo to vo vzťahu začne škrípať. Neberte to ako „povinnú jazdu“, ale užívajte si jeden druhého a vyskúšajte možno aj veci, ktoré ste doteraz neskúšali.

Pravidelne spolu komunikujte

Rozprávajte sa spolu a veľa. Pýtajte sa toho druhého ako sa mal, čo ho trápi a čo ho naopak v ten deň potešilo. Urobte tak napríklad večer pri spoločnej večeri, pretože počas dňa máte možno obaja rôzne povinnosti. Môžete si z toho urobiť pekný zvyk, na ktorý sa časom budete aj tešiť.

Potešte sa navzájom maličkosťami

Nemusíte si kupovať veľké a drahé dary, ale postačia aj úplné maličkosti. Napríklad ráno vstaň o pár minút skôr a prekvap ho kávou alebo raňajkami do postele. Alebo mu uvar jeho obľúbené jedlo, kúp mu niečo, o čom hovoril, že by chcel. Obdarúvajte sa navzájom a snažte sa tomu druhému vyčariť úsmev na perách. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.