instagram.com/jessideoliveira

Prišla jedna hádka či opakované zlyhanie partnera v obyčajnej drobnosti a ty okamžite uvažuješ nad koncom. Predstavuješ si, že to ten tvoj nikdy nepochopí, nikdy sa nezmení a už hľadáš po svete nových adeptov, ktorí budú možno lepší tanečníci, milší, pozornejší. 

Presne toto dnešná doba ponúka. Možnosti. Niekedy však nedokážeme oceniť to, čo máme, pokiaľ o to neprídeme. Vtedy človek konečne uvidí aj tie maličkosti, milé správy, darčeky a pozornosť.

Hádky a nezhody patria do vzťahu. Posúvajú totižto oboch na inú úroveň a tam, kde nepomáha obyčajná komunikácia, práve pomôže hádka, pri ktorej si obaja uvedomia chyby, ktoré sa stali a o to viac si zapamätajú, čo sa proste v ich vzťahu nemá vyskytovať.

Moderná doba však priniesla možnosti a tak mnohí z nás prestávajú pracovať na vzťahoch, prestávame komunikovať a tak rovno vezmeme nohy na ramená a hľadáme ďalej. Jedno je však isté. Nikto z nás nie je dokonalý a ani ten ďalší partner nebude bezchybný, bez vlastností či zvykov, ktoré ti nebudú prekážať.

Snívaš o mužovi, ktorý ťa bude brať na výlety, denne ti bude kupovať kvety či upratovať a variť. Avšak tvoj muž by to určite rád pre teba urobil, keby si mu povedala, že po tom naozaj túžiš.

Aj tvoj partner určite tiež robí veľa maličkostí, veľa krásnych vecí, ktoré si však po určitej dobe prestaneš všímať a berieš ich zrazu ako samozrejmosť, pričom je to prejav lásky, ktorý si predtým milovala a hnal váš vzťah dopredu.

Základom každého dobrého a dlhodobého vzťahu je komunikácia. “Toto mi vadí, prosím nerob to. Toto sa mi nepáči. Toto by som rada robila častejšie. Mohol by si mi prosím raz týždenne priniesť kvety, teší ma to…” Jednoducho vysloviť svoje priania a túžby, nie len snívať o princovi na bielom koni a mať mylné a nereálne predstavy o tom, že vzťah má byť dokonalý. 

Predtým, ako budeš chcieť odísť a hľadať ďalej, skús si všímať svojho partnera. Aj napriek znova hodeným ponožkám na zemi, všimni si to, ako ti nevedomky vždy dá pusu na čelo, keď odchádza, ako vždy pochváli tvoje jedlo alebo koláč, ako sa na teba pozerá, ako sa snaží ochrániť ťa alebo aj ako žiarli.

V dlhodobom vzťahu by nemala umrieť romantika a občas mu pripomenúť, že prekvapenie v podobe večere alebo kvetov, by ťa potešilo, nie je veľká veda. A práve vtedy, ak ste spolu už dlhší čas, nezabudni na to, že aj tieto malé gestá ťa na začiatku vzťahu tešili a vyvolávali motýliky v bruchu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating