Občas nám do života príde niekto, pri kom si kladieme otázku, ako sme bez neho mohli doteraz existovať. Časom si možno položíme otázku, ako sa máme naučiť žiť opäť bez neho/nej. 

Do života Ti vchádzajú stále noví ľudia. Iní z neho zas odchádzajú. Taký je kolobeh života. Väčšina ľudí je súčasťou Tvojej cesty len chvíľu. Potom príde deň, kedy človek odíde a nahradí ho niekto iný, kto do Tvojho života prinesie opäť niečo nové. Pomôže Ti, poradí, nasmeruje Ťa na správnu cestu.

foto: pexels.com

foto: pexels.com

Existujú výnimky, ktoré ostávajú aj po rokoch. Možno sa na chvíľu vzdialia, napokon si však nájdu cestu späť k Tebe. A práve to sú ľudia, na ktorých by si si mala nájsť vždy čas, ktorým by si z času na čas mala popriať dobré ráno či dobrú noc a povedať, že Ti na nich záleží.

Určite poznáš chvíle, kedy do Tvojho života vstúpi človek, o ktorom vieš, že ho nikdy nebudeš chcieť pustiť. Je jedno, či je to nová kamarátka, kolega v práci, či muž, ktorého ľúbiš. Občas rozmýšľaš nad tým, či je to osud, že ste sa stretli. Inokedy si predstavuješ, ako spolu budete o 50 rokov sedieť niekde na terase obľúbenej kaviarne. Vedz však, že nie vždy to tak musí dopadnúť. 

foto: pixabay.com

foto: pixabay.com

Sú ľudia, ktorí do nášho života vstúpia, no nemôžu v ňom ostať navždy. Každý človek, ktorého poznáš, Tvoj život o niečo obohatí. Nie každý dokáže Tvoj život obohacovať navždy. Sú ľudia, ktorí v ňom majú svoju „funkciu“ len na čas. A po tom, ako svoju úlohu splnia, odchádzajú. Niekedy je ich odchod sprevádzaný slzami, plačom, krikom, zúfalstvom. Inokedy prichádza plynulo a ani si neuvedomíš ako, a dotyčný bude z Tvojho života navždy preč.

Tiež som zažila už zopár ťažkých odchodov. Vieš čo som sa pri nich naučila?

Že s odstupom času sa na to dívam úplne inak. Pochopila som, prečo človek, ktorého som tak veľmi chcela pri sebe udržať musel odísť. A nie raz sa stalo, že ho nahradil niekto lepší. Či už išlo o kamarátku, muža alebo kolegov z práce.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.