Pár beží v snehu, je medzi nimi láska

Kým niektoré ženy majú to šťastie, že si lásku na celý život nájdu akoby lusknutím prsta, iné musia poriadne loviť v mori, kde je vraj tak veľa rýb. Hľadajú pána dokonalého, chodia na jedno rande za druhým, nestrácajú nádej ani vtedy, keď majú srdce už znova zlomené. Ale čo ak sa láska chytiť nedá? Čo ak sa musí sama rozhodnúť, že nám vstúpi do života?

Asi sa viac prikláňam k tomuto názoru. Veď sama to vidím vo svojom okolí. Jedna kamoška nikdy netúžila po mužovi a svadbe, no hľa, ten pravý prišiel nečakane a po 2 rokoch randenia, sú z nich aj manželia. Zatiaľ čo iná nebásni o ničom inom, len o tom, ako a kde spoznať dobrého muža, ktorý si ju bude chcieť vziať naozaj.

Láska ovláda nás, nie my ju

Vždy jej poviem, nech netlačí na pílu, nech nedáva šance každému chlapovi len preto, lebo sa na ňu pekne usmeje. Každý náznak berie ako zvolenie a už sa s ním vidí pred oltárom. No keď musíš svoju lásku naháňať, nikdy nebude skutočná. Verím v tom, že každý človek ju raz zažije, no v iný čas. Vtedy, keď to má jednoducho prísť. Nemôžeme jej rozkázať, aby si pohla, ani ju nútiť, aby nám niekoho do cesty poslala.

Ostáva jediné – čakať. Nie, nemáš sedieť so smutným pohľadom pri okne a sledovať, či nejde po ulici. Máš si svoj život užívať naplno, aj keď si single. Ak sa príliš upneš na predstavu, že si musíš nájsť partnera sama, tvoj život sa nebude točiť okolo ničoho iného. A navyše, sama sebe prinesieš úplne zbytočne pocity smútku a sklamania, ak sa to nepodarí. Preto ver svojmu osudu.

Skutočná láska príde, tomu ver. Možno ju máš celý čas pred sebou a možno stačí len zavrieť oči, aby ťa tvoje srdce nasmerovalo tým správnym smerom. Nenaháňaj chlapov, len ich odplašíš. Ten pravý bude naháňať teba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating