Pexels/Elly Fairytale

Tiež túžiš mať priateľov, pri ktorých sa budeš môcť cítiť sama sebou? Priateľov, ktorých budeš brať ako svoju rodinu, pretože ťa budú podporovať a budeš sa môcť na nich kedykoľvek spoľahnúť? 

V súčasnosti je čoraz ťažšie takýchto ľudí vo svojom živote nájsť. Môžeš mať síce aj desiatky kamarátov, s ktorými si sem-tam napíšeš alebo ideš s nimi von. Ak však s nimi nemáš skutočné puto a priateľstvo, cítiš sa osamelá. Väčšinu z nich nezaujíma to, čím si v skutočnosti prechádzaš. Zameriavajú sa skôr na vlastné problémy.

Priateľov nenájdeš tak, že si zastaneš na ulicu a zakričíš, že niekoho hľadáš. Nepomôže ani inzerát, že chceš priateľov. Na takých ľudí musíš jednoducho len natrafiť a sadnúť si s nimi. Ak chceš, môžeš tomu trochu dopomôcť.

V prvom rade musíš plne akceptovať samu seba a musíš byť pripravená pustiť do svojho života nových ľudí. Nemôžeš sa báť toho, čo si o tebe budú myslieť. Ak chceš nájsť skutočných priateľov, budú ťa musieť akceptovať takú, aká si. Ak však budeš vyrovnaná a sebavedomá, bude to ľahšie nielen pre teba, ale aj pre nich.

Hovorí sa, že ak chceš do svojho života pritiahnuť správnych ľudí, mala by si hľadať na tých správnych miestach. Zameraj sa na ľudí, ktorí budú mať podobné záujmy ako ty. Ak máš psíka, nehanbi sa pri venčení niekoho osloviť a prihovoriť sa ako prvá. Kvôli pandémii môže byť stretávanie sa s inými ľuďmi ťažšie, no za pokus to stojí.

Máš rada knihy? Na sociálnych sieťach nájdeš rôzne skupiny knihomoľov, s ktorými si určite budeš rozumieť. Alebo sa môžeš začať učiť nový jazyk a nájsť si nového parťáka, s ktorým sa budete povzbudzovať a zároveň si pomôžete aj s učením.

Ak zmeníš spôsob svojho myslenia a budeš myslieť pozitívne, do svojho života si pritiahneš viac šťastia. Neboj sa urobiť prvý krok, inak sa nikdy nikam neposunieš. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí majú s tebou veľa spoločného a je len otázkou času, kedy svoju spriaznenú dušu nájdeš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife