Tiež sa snažíš usmievať čo najviac, aj keď sa necítiš najlepšie a najradšej by si vykričala do sveta, aby ti všetci dali pokoj? Keďže z každej strany neustále počúvame, že by sme sa mali snažiť myslieť pozitívne a byť dobre naladené, skúšame to, no v skutočnosti pri tom neraz trpíme. 

Raz za čas je úplne v poriadku, že nemáš chuť usmievať sa a byť pozitívna. Nemusíš mať zrovna len svoje dni, ale môže sa stať niečo, kvôli čomu si smutná alebo nahnevaná. Prečo by si sa musela pretvarovať a vyzerať, že sa nič nedeje?

Ak sa budeš stále usmievať, aj keď ťa vo vnútri niečo trápi, ostatní si budú myslieť, že si v poriadku, ba niektorí ti tvoj optimizmus budú aj závidieť. Ak by si aj potrebovala pomoc a chcela by si sa s niekým o svojich ťažkostiach porozprávať, nikto sa neponúkne. Pretože nikto ani len nebude tušiť, že sa s tebou niečo deje. A o pomoc býva ťažké požiadať.

A pritom niekedy naozaj pomôže, keď sa len s niekým porozprávaš. 

Ak sa niečo s tebou deje, netráp sa s tým, že sa musíš usmievať. Je úplne v poriadku, ak sa sem-tam necítiš najlepšie. Hlavne by si sa nemala báť o tom rozprávať. Najhoršie, čo môžeš urobiť, je držať to v sebe a nechať sa tým zožierať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.