Často hovoríme o tom, že by si sa mala usmievať a teraz ti dokážeme, že to má naozaj nesmierny zmysel. Jeden obyčajný úsmev dokáže naozaj veľa a ľudia vďaka nemu vyzerajú úplne odlišne. Svoje o tom vie aj fotograf Jay Weinstein, ktorý založil veľmi pekný projekt „So I Asked Them to Smile“.

V decembri v roku 2013 bol Jay v Indii, kde fotil rôzne objekty, keď zrazu zbadal miestneho muža pred obchodom. Najskôr ho chcel odfotiť, no potom si to rozmyslel a pokračoval ďalej, až kým na neho muž nezavolal, aby ho odfotil. Na to Jay zakričal, aby sa usmial. A tam to celé začalo.

Jay na svojej stránke napísal, že presne toto bol okamih, kedy si uvedomil, že vytvorí nový projekt. Jediný úsmev ľudí dokázal veľmi zmeniť a bola by škoda nezachytiť to aj na fotkách. Ide pritom o úplných cudzincov a neznámych ľudí, takže pri jeho fotkách nenájdeš ani žiadne mená.

Pri snímkach nájdeš jedine mestá či krajinu, kde vznikli a Jay navštívil rôzne miesta ako Čínu, Indiu, Singapur, Austráliu či Keňu. Na Instagrame má síce len niečo cez 6-tisíc fanúšikov, no jeho projekt je známy po celom svete. Presvedč sa na vlastné oči, že usmievajúci sa ľudia vyzerajú oveľa krajšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.