Žena so zavretými očami, v jej živote sú negatívni ľudia

Milá čitateľka, stratil sa ti niekedy hlas? Tým nemyslím hlasivky, ale reč. Chuť niečo povedať, alebo lepšie povedané, nemala si čo odovzdať. Tvoj život sa stal stereotypom. Boli okolo teba dlhodobo negatívni ľudia, ktorí z teba doslova vysávali pozitívnu energiu? Nechápala si, prečo už nedokážeš mať kreatívnu dušu, s ktorou by si sa podelila s ostatnými? Alebo si ich len zapísala do denníka či na blog, ktorý si tak milovala?

Neskláňaj hlavu, drahá. Aj takáto vec sa môže prihodiť v živote – stratiť chuť rozdávať to, čo v tebe je. Môže byť veľa dôvodov, prečo sa to stalo. Bohužiaľ, tým najväčším sú ľudia. Respektíve, nesprávni či negatívni ľudia. Povedzme si to na rovinu.

Keby sa obklopuješ priateľmi, ktorí ťa posúvajú len a len dopredu a spolu napredujete, nikdy by si nestratila chuť do života, písania, rozprávania, kreslenia alebo do mnoho iných aktivít, ktoré zahrievali tvoju kreatívnu dušu. Taktiež by v tvojej mysli stále prúdili dokonalé myšlienky, ktoré by sa drali von, aby mohli pomáhať ľuďom. Alebo samej sebe. Musíme vyliečiť seba skôr, ako dávať pozornosť a lásku iným.

Nedávno som narazila na citát od Joela Osteena, ktorý mi otvoril oči a pomohol: „Nemôžete očakávať, že sa v živote budete stretávať s negatívnymi ľuďmi a budete žiť pozitívny život. To je vylúčené“. Taký jednoduchý, ale pritom tak pravdivý, však?

Teraz ti poviem, čo stratíš, keď budú v tvojom živote negatívni ľudia

Hlavne chuť do života. Z tvojho vnútra a duše sa vytratí elán, ktorý ťa každodenne napĺňal.

Stratíš vlastné myšlienky. Budeš myslieť len na záporne veci, ktoré ti budú zasahovať do psychického pokoja. Veď predsa, len jedna zlá myšlienka dokáže zničiť celú náladu. To isto poznáš, však? Keď si počas dňa spomenieš na niečo nepríjemné a blúdi ti to v mysli celý deň.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife