instagram/lostitalianos

Myslím, že všetci sa zhodneme na tom, že najviac bolí zrada od osoby, od ktorej by si to nikdy nečakala. No z nejakého neznámeho dôvodu, majú takéto osoby tendenciu robiť to najčastejšie.

Môže to byť dlhoročný kamarát, kamarátka z detstva alebo tvoj priateľ, za ktorého by si bola schopná vložiť ruku do ohňa. Jednoducho osoba, ktorá pre teba veľa znamená a ktorá vie, ako veľmi si ju vážiš. Ale aj tak sa rozhodne podraziť ťa.

A to na tom bolí najviac. To, že ty by si pre ňu obetovala všetko, čo sa dá, a ona pre teba nepohne ani prstom. Ba dokonca, za chrbtom ťa ohovorí, potom sa stretnete a falošne sa ti usmieva do tváre.

Niekedy sa zamýšľam nad tým, ako toto niekto vôbec dokáže robiť. To naozaj takýto človek nemá v sebe ani kúska hanby? To mu ani trochu nie je ľúto zahodiť všetko, čo ste spolu zažili? Asi nie, však?

Toto je typ ľudí, ktorým to priam robí radosť. Ale keď zistia, že si sa dozvedela niečo, čo si nemala, tak sú zrazu nesvoji. Priam až cítiš v ich prítomnosti, ako čakajú na to, čo urobíš a ako zareaguješ.

Takýchto ľudí treba s úsmevom objať a poďakovať im za to, akú cennú lekciu ti do života dali. A potom ich nechať z tvojho života odísť. Aj keď ti možno budú chýbať a pri pohľade na vaše spoločné fotky sa ti budú tlačiť slzy do očí. No presne takto to má byť.

Život nám do života prináša ľudí, ktorí nás majú niečo naučiť. Čas je ako sito, náš život sa ním presýpa a triedi ľudí, ktorí už na našu cestu nepatria. Ale tí vyvolení pôjdu s nami až do samého konca. Nemusia to byť ľudia, s ktorými sa vidíme každý deň alebo s nimi prevoláme celé noci, ale sú to ľudia, ktorí, keď im o polnoci zavoláš s tým, že máš problém, prídu ti pomôcť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife